Kayah i Viki Gabor "Ramię w ramię": mówimy i śpiewamy jednym głosem

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 16:11
- Pracując w tej samej branży, nie musimy ścigać się ze sobą, tylko możemy się wspierać. Wierzymy, że w ten sposób zmieniamy świat - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kayah. Znana wokalistka wypuściła z Viki Gabor wspólny singiel. Czy "Ramię w ramię" będzie hitem tegorocznego karnawału?
Audio
  • Viki Gabor i Kayah o wspólnym singlu (Muzyczna Jedynka)
Viki Gabor i Kayah w Muzycznej Jedynce
Viki Gabor i Kayah w "Muzycznej Jedynce"Foto: Wojciech Kusiński / PR

Utwór "Ramię w ramię" łączy talenty dwóch piosenkarek z różnych pokoleń. Z jednej strony doświadczonej i znanej z ogromnego dorobku muzycznego Kayah, a z drugiej zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 - Viki Gabor.

Piosenka została napisana przez Patryka Kumóra i Dominika Buczkowskiego z Lanberry. Są oni również autorami tekstów "Superhero" oraz "Anyone I Want To Be", z którymi nasza kraj dwukrotnie wygrał Eurowizję Junior. Udział w tworzeniu tekstu do "Ramię w ramię" mieli także Kayah i Marcin Wyrostek.

Źródło: VikiVEVO / Youtube

Piosenkarki są pod wrażeniem

Kayah jest zafascynowana talentem swojej młodszej koleżanki. - To, że jest utalentowana i posiada niezwykły głos, wiedzą wszyscy. Nie wiem jednak, czy wszyscy wiedzą, że za tym głosem i wspaniałą urodą, kryje się też ogromna wrażliwość i dojrzałość interpretacyjna. Zwracam na to uwagę, jak również na charyzmę, bo to jest coś, czego nie da się naśladować - tłumaczy wokalistka.

- To zaszczyt i przyjemność pracować z Kayah - mówi krótko Viki Gabor.

Są kobietami, są siostrami

W opinii fanów i ekspertów głosy Kayah i Viki Gabor przenikają się w utworze "Ramię w ramię". - Rzeczywiście był to najczęściej powtarzający się komplement, że świetnie współbrzmimy. Jesteśmy kobietami, jesteśmy siostrami, mówimy i śpiewamy jednym głosem - przyznaje Kayah.

Viki Gabor bardzo podoba się przekaz utworu o silnych kobietach. Pozytywnie wypowiada się również na temat nagranego teledysku.

- Była niesamowita atmosfera, pracowało się bardzo fajnie. Teledysk jest bardzo kolorowy, a ja bardzo kocham kolory. Fajnie było zrobić teledysk, który mówi, że kobiety to siostry i trzymają się razem - dodaje zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019.

Czy Viki Gabor przyjaźni się ze swoimi konkurentami z Eurowizji Junior? Co Kayah robiła, kiedy była w wieku Viki Gabor? Czego bała się Kayah przed nagraniem "Ramię w ramię"? Jak doszło do spotkania Kayah z Viki Gabor?

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy 

Goście: Kayah i Viki Gabor (piosenkarki)

Data emisji: 8.01.2020

Godzina emisji: 14.24

DS

Czytaj także

Cello Brothers z autorskim singlem. "Marzyliśmy o tym od samego początku"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 17:02
- Zastanawialiśmy się, czy ludzie kochają nas za to, że gramy znane i lubiane piosenki czy jednak za to, jak gramy, w jakim stylu i jak bawimy się muzyką - mówią w Programie 1 Polskiego Radia Jakub Dubik i Mikołaj Błaszczyk z Cello Brothers. Duet zaprezentował swój najnowsze singiel "One", którego tytuł można interpretować... dwojako.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Kostrzewa zaprasza na "Gości Big Bandu"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 14:44
- To jest dla nas szczególny koncert. Staram się młodzieży zaproponować najwyższą półkę możliwych artystów. (...) Tym razem gośćmi będą utytułowane gwiazdy. Pierwszą jest pani prorektor Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza Anna Serafińska, a drugą jeden z naszych ulubionych wokalistów Wojciech Myrczek - mówił w "Muzycznej Jedynce" Piotr Kostrzewa. 
rozwiń zwiń