Stanisław Syrewicz o koncercie podsumowującym jego artystyczny dorobek

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 14:25
Wybitny kompozytor muzyki filmowej, Stanisław Syrewicz wspomni utwory, które towarzyszyły mu podczas całego artystycznego życia. Koncert odbędzie się na jesieni w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. 
Audio
  • Stanisław Syrewicz o koncercie podsumowującym jego artystyczny dorobek (Muzyczna Jedynka)
Stanisław Syrewicz
Stanisław Syrewicz Foto: PAP/Tomasz Gzell

Muzyka filmowa zajmuje najważniejszą pozycję w jego twórczości. Skomponował muzykę do ponad stu filmów współpracując m.in. z Johnem Frankenheimerem, Kenem Russellem, Ferdinandem Fairfaxem, Andrzejem Żuławskim, Jerzym Skolimowskim. Stanisław Syrewicz podczas rozmowy z Paweł Sztompke zdradził, jakie utwory pojawią się podczas wspomnieniowego koncertu. - Chciałbym, żeby znalazły się również te piosenki, które powstały w latach 70. w ramach programów z Krystyną i Michałem Bogusławskimi i to są utwory, które popularnie się nazywa poezją śpiewają i piosenki, które śpiewali polscy aktorzy: Daniel Olbrychski, Marek Konrad, Piotr Fronczewski - dodał. 

źródło: Tomasz Nowakowski/Youtube 

Kompozytor napisał też muzykę do ponad trzydziestu spektakli teatralnych i wielu programów telewizyjnych, współpracując m.in. z Zygmuntem Hübnerem i Adamem Hanuszkiewiczem.

Z kim artysta spotyka się regularnie? Czy podczas koncertu usłyszymy nowe utwory skomponowane przez Stanisława Syrewicza? 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke 

Gość audycji: Stanisław Syrewicz (kompozytor) 

Data emisji: 09.01.2019

Godzina emisji: 13.19

ans

Czytaj także

Stanisław Syrewicz: pozostają wyraźne piosenki, które mnie charakteryzują

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 15:50
- Wszyscy powtarzali mi to, że umiałem napisać melodię. Różniłem się do wielu kompozytorów muzyki filmowej tym, że temat był zawsze wyraźny i ta melodyczność materiału była wyraźna i chwytająca, że można było zagwizdać sobie tą melodię wychodząc z kina. To było moim dużym atutem - powiedział na antenie radiowej Jedynki kompozytor Stanisław Syrewicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Skrzypczyk z Czerwonych Gitar: będą platynowe koncerty

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 14:57
- Mamy zamiar, żeby tych koncertów faktycznie było dużo - mówi w "Muzycznej Jedynce" lider Czerwonych Gitar Jerzy Skrzypczyk. W 2020 roku kapela będzie obchodzić wyjątkowy jubileusz. Jaki?
rozwiń zwiń