"Miłosna Osiecka" - nowa płyta Katarzyny Żak

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 12:37
- Album zawierać będzie tylko i wyłącznie teksty Agnieszki Osieckiej” - mówiła Katarzyna Żak jeszcze przed premierą. Na płycie wszystkie teksty są o miłości, bo przecież  - według artystki - nikt tak pięknie o niej nie pisał jak Agnieszka Osiecka. - Miłość była dla Agnieszki najważniejsza. Chyba i ja jestem już w takim momencie życia, kiedy na pewno wiem, że to miłości pragniemy najbardziej - dodaje. Katarzyna Żak będzie gościem "Muzycznej Jedynki" we wtorek (14.01) po godz. 13.15.
Katarzyna Żak
Katarzyna ŻakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Na płycie jest 14 piosenek.  - Wybrałam utwory, które są mi najbliższe - wyznaje aktorka. Zaśpiewała je w sposób osobisty, niemal intymny. Jakby to były moje historie.

Siłą tej płyty z pewnością są dwa nowe teksty Poetki, które aktorka dostała od Fundacji Okularnicy. Pierwszy to "Miłości potrzebna jest epika", do którego nikt dotąd nie napisał muzyki. Zrobił to teraz muzyk i kompozytor Witold Cisło. Drugi to test piosenki "Sprzedam cię" dawno wydany w tomiku poetyckim Agnieszki Osieckiej. Hadrian Tabęcki ozdobił go nutami i teraz będzie miał swoją muzyczną premierę. Aranżacje wszystkich 14 utworów stworzył świetny akordeonista Bartłomiej Krauz, a nad całością płyty czuwał kompozytor i pianista Hadrian Tabęcki. Na gitarach zagrali Piotr Malicki i Witold Cisło.

"Miłosna Osiecka" jest trzecią płytą Katarzyny Żak, po "Młynarski Jazz" i wydanej trzy lata temu płycie z tekstami czołowych polskich tekściarzy "Bardzo przyjemnie jest żyć". Katarzyna Żak zaśpiewała też na płycie "Kolędy na cały rok" z muzyką Włodzimierza Nahornego i tekstami Bogdana Loebla.

***

Do słuchania "Muzycznej Jedynki" we wtorek (14.01) w godzinach 13.00 - 15.00 zaprasza Maria Szabłowska.

ag

Czytaj także

Katarzyna Żak: jestem torunianką, ale w Warszawie nie czuję się jak słoik

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 13:30
- Dzisiaj ważne jest, żeby pamiętać, skąd się pochodzi. Totalna globalizacja jest dla mnie przerażająca, ja z dumą podkreślam, że jestem z Torunia, choć mieszkam teraz w Warszawie, a długo mieszkałam też we Wrocławiu - mówi aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Żak: aktorkę odkryła we mnie pani od matematyki

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 13:00
Zawodowo Alina Krawczyk z "Miodowych lat" i Solejukowa z "Rancza", a prywatnie - żona aktora Cezarego Żaka. Katarzyna Żak w rozmowie z Jolantą Fajkowską opowiedziała o swoich doświadczeniach aktorskich, a także muzycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Żak: kobiety potrafią mówić o miłości

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 10:40
Aktorka teatralna, serialowa i filmowa. Grała m.in. w "Miodowych Latach" u boku swojego męża Cezarego Żaka, (Alina, żona Karola Krawczyka), w serialu "Klan" (Danuta Kwiatkowska), "Ranczu" (Solejukowa), "Na Wspólnej" (Halina Dębkowa). 
rozwiń zwiń