Maciej Tubis o "So Us": ta płyta jest narzędziem do tego, aby przyjść i posłuchać nas na żywo

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 18:05
Pianista jazzowy, Maciej Tubis na antenie Programu I Polskiego Radia zaprezentował nowy album zespołu Trio Tubis. "So Us" to trzecia studyjna płyta formacji stworzona w ciągu trzech lat.
Audio
  • Maciej Tubis o nowym albumie "So Us" (Muzyczna Jedynka)
Maciej Tubis
Maciej Tubis Foto: PAP/Marcin Bielecki

Zespół został założony w 2004 roku. Od samego początku głównym założeniem było tworzenie własnych kompozycji i kreowanie własnego stylu. Inspiracje płynęły z nurtu jazzu europejskiego, muzyki poważnej i każdej muzyki bliskiej sercu słuchacza. W 2017 roku zespół debiutował albumem "The Truth" i od tego momentu nie zatrzymuje się nawet na chwilę. Pianista przyznaje, że kluczem twórczej aktywności okazały się koncerty. - Album jest potrzebny do tego, żeby te koncerty się wydarzyły. I to jest powód tego, że płyta wychodzi. Ona jest narzędziem do tego, żeby zachęcić do przyjścia i posłuchania nas na żywo - wyjaśnił Maciej Tubis. 

źródło: Maciej Tubis/Youtube 

"So Us" to całkowita świeżynka

Gość audycji zaznaczył, że w poprzednich albumach znajdywały się utwory z pierwszych kompozycji wokalisty. W albumie "So Us" znajdują się "same nowe pomysły". -To całkowita świeżynka, same nowe pomysły i płyta nagrana z rozpędu po koncertach. I jest ona szybka i energetyczna - dodał. 

W obecnym składzie zespołu występują Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas), Przemek Pacan (perkusja). 

W audycji pianista mówił również o najbliższej trasie koncertowej zespołu. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy 

Gość: Maciej Tubis (pianista jazzowy) 

Data emisji: 22.01.2020 r. 

Godzina emisji: 14.28

ans 

Czytaj także

Jazz Band Młynarski Piasecki i "Płyta z zadrą w sercu"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 15:51
Wybitny pianista Marcin Masecki wraz z Janem Emilem Młynarskim odwołują się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, wzbogacając je o nowoczesne aranżacje. Muzycy na antenie radiowej Jedynki mówili o nowej "Płycie z zadrą w sercu". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Kostrzewa zaprasza na "Gości Big Bandu"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 14:44
- To jest dla nas szczególny koncert. Staram się młodzieży zaproponować najwyższą półkę możliwych artystów. (...) Tym razem gośćmi będą utytułowane gwiazdy. Pierwszą jest pani prorektor Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza Anna Serafińska, a drugą jeden z naszych ulubionych wokalistów Wojciech Myrczek - mówił w "Muzycznej Jedynce" Piotr Kostrzewa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Cugowski: w katowickim Spodku zagramy po raz ostatni w tym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 17:45
- To jest dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie. Z jednej strony to spotkanie zawodowe z młodszymi kolegami, a z drugiej ta formuła naszych występów razem z naszymi finalistami programu "The Voice of Poland" jest interesująca dla naszych widzów i słuchaczy - tak o projekcie "Atmasfera Exlusive" mówił wokalista Piotr Cugowski. 
rozwiń zwiń