Piotr Cugowski: w katowickim Spodku zagramy po raz ostatni w tym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 17:45
- To jest dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie. Z jednej strony to spotkanie zawodowe z młodszymi kolegami, a z drugiej ta formuła naszych występów razem z naszymi finalistami programu "The Voice of Poland" jest interesująca dla naszych widzów i słuchaczy - tak o projekcie "Atmasfera Exlusive" mówił wokalista Piotr Cugowski. 
Audio
  • Piotr Cugowski: w katowickim Spodku zagramy się po raz ostatni w tym wydaniu (Muzyczna Jedynka)
plakat wydarzenia
plakat wydarzenia Foto: mat. promocyjne

- Czasem takie spotkanie bywa trudne, ale wam to się udaje - skomentował na antenie Programu I Polskiego Radia dziennikarz muzyczny Marcin Kusy. Projekt "Atmasfera Exclusive" powstał rok temu i łączy ze sobą dwa niezwykle muzyczne światy: debiutantek oraz doświadczonych wokalistów. Piotr Cugowski, Michał Szpak i Dawid Kwiatkowski śpiewają w duetach z Dianą Ciecierską, Martą Gałuszewską i Carlą Fernandes - uczestniczkami programu "The Voice of Poland". Utwory są nowymi aranżacjami polskich i zagranicznych hitów w wykonaniu orkiestry pod dyrekcją Jacka Tarkowskiego.

- Zagraliśmy w Poznaniu, w Krakowie, w Warszawie i Gdańsku. Ostatni koncert wieńczący taką minitrasę odbędzie się w najbliższą sobotę w katowickim Spodku. Spotkamy się po raz ostatni w tego typu wydaniu - informował muzyk.

źródło: ATMA - koncerty i eventy/Youtube 

Wydarzenie zostało objęte patronatem Programu I Polskiego Radia. 

Koncertując akustycznie 

Piotr Cugowski w "Muzycznej Jedynce" w rozmowie z Marcinem Kusym zdradził, że od 7 lutego rusza w trasę z koncertami akustycznymi. Muzyk zaznaczył, że "granie akustyczne kompletnie różni się od grania elektrycznego". - To są spotkania bardziej kameralne i zależało mi na tym, aby mieć dobry kontakt ze słuchaczem, widzem. Z drugiej strony granie akustyczne kompletnie różni się od grania elektrycznego i ma w sobie kompletnie inny ładunek emocjonalny - dodał artysta. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy 

Gość: Piotr Cugowski (muzyk) 

Data emisji: 22.01.2020 r. 

Godzina emisji: 13.23

ans