Muniek Staszczyk: T.Love wróci na pewno

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 15:40
- Podtrzymuje do dziś, że zespół został zawieszony, bo nie byłem w stanie zamknąć tych drzwi. W 2022 roku zespół będzie świętować 40-lecie powstania i trzeba się do tego solidnie przygotować- mówił na antenie Programu I Polskiego Radia, Muniek Staszczyk. 
Audio
  • Muniek Staszczyk gościem radiowej Jedynki (Muzyczna Jedynka)

W październiku 2017 roku współzałożyciel i lider zespołu T.Love Muniek Staszczyk wydał oficjalnie oświadczenie o zawieszeniu działalności grupy. Formacja po zakończeniu trasy na 35-lecie zespołu przestała ze sobą współpracować. Dzisiaj wokalista w rozmowie z Marią Szabłowską deklarował, że zespół jeszcze powróci. - My nie byliśmy korporacją, tylko zespołem rockowym. (...) Generalnie jest taka opcja, że drzwi się nie pozamykały. Ja nie widzę problemu, ale to wszystko trzeba mądrze, sensownie przemyśleć. Na pewno T.Love wróci - powiedział Muniek Staszczyk. 

Powrót do koncertowania 

17 lipca 2019 roku na profilu T.LOVE/Muniek na Facebooku poinformowano, że Muniek Staszczyk "podczas krótkiego pobytu w Londynie z powodu nagłej choroby trafił do miejscowego szpitala, gdzie jest poddawany leczeniu". W związku z tym odwołano koncerty artysty. Później artysta sprecyzował, że stwierdzono u niego wylew. - Każda choroba uczy pokory i jest to nauka, wiedza i nowe doświadczenie. Najważniejsze jest to, że możemy rozmawiać o muzyce, możemy jej słuchać i powoli będę też wracać do koncertów - powiedział. - Liczę na to, że pogram trochę koncertów ze swoim nowym zespołem i materiałem z nowej płyty - dodał. 

W czerwcu 2019 roku artysta nagrał nowy singiel "Pola". W październiku była premiera jego albumu "Syn miasta", drugiej solowej płyty.

źródło: Agora Muzyka/Youtube

King - Autobiografia

Okazuje się, że muzyk jest znany nie tylko z polskiej sceny muzycznej. W swojej autobiograficznej książce "Muniek Staszczyk KING!"  znajdują się jego osobiste wyznania na temat jego wzlotów, upadków a także czerpanych z życia inspiracji, które stały się pożywką dla twórczości artysty. W książce autor wspomina swoją żonę Martę, która odgrywa bardzo ważną rolę w jego życiu. - To jest skarb, który mi się trafił. Marta jest fantastyczną osobą. Jesteśmy trochę poharatani, ale jesteśmy jak syjamscy bracia. Po prostu bardzo ją kocham i zawsze kochałem - wyznał Muniek Staszczyk. 


Muniek Staszczyk  
W audycji artysta mówił także zaplanowanych koncertach akustycznych. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Muniek Staszczyk (muzyk) 

Data emisji: 28.01.2020 r.

Godzina emisji: 14.17

ans 

Czytaj także

Muniek Staszczyk: przy takiej chorobie trzeba mieć dużo pokory

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 17:14
5 grudnia w Trójce odbyło się wyjątkowe spotkanie z Muńkiem Staszczykiem, poświęcone autobiograficznej książce "King! Autobiografia. Rozmawia Rafał Księżyk". 
rozwiń zwiń