Red Lips o singlu "Safari": to piosenka, którą pokochali nasi fani

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 14:10
- Utwór powstał jako pierwszy w pracach nad albumem i my gramy go od roku na koncertach i jest to piosenka, którą pokochali nasi fani. W brzmieniu koncertowym jest w niej dużo mniej elektroniki niż w wersji studyjnej - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Joanna Lazer z Red Lips.  
Audio
  • Red Lips o nowym singlu "Safari" (Muzyczna Jedynka)
Łukasz i Ruda Lazer
Łukasz i Ruda LazerFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Piosenki bardziej życiowe 

"Safari" jest szóstym utworem na płycie "Ja wam zatańczę", która swoją premierę miała w listopadzie ubiegłego roku. To pierwsza ballada Red Lips od czasu wydania utworu "Zanim Odjedziesz" z debiutanckiego albumu "To Co Nam Było". - Staram się opisywać w naszych tekstach otaczającą nas rzeczywistość, bo właściwie na tej nowej płycie piosenek o miłości jest "jak na lekarstwo". Więcej tekstów koncentruje się na sprawach mniej sercowych, a bardziej życiowych. Faktycznie "Safari" jest takim muzycznym romansem między dwojgiem ludzi - zaznacza wokalistka. 

 Utwór jednocześnie promuje urodzinowy koncert Rudej, który odbędzie się 6 lutego w warszawskiej Stodole.

źródło: RedLips TV/Youtube

Pierwsza płyta - rodem wyjęta z garażu 

Wokalistka zaznacza, że pierwsza debiutancka płyta zespołu była "rodem wyjęta z garażu" i podkreśla, że starają się rozwijać w kierunku artystycznym. - Pierwsza płyta to najbardziej łagodna forma i z każdym kolejnym albumem sięgamy po nowe inspiracje. Teraz tej muzyki wychodzi wiele i coraz więcej rzeczy nam się podoba. Najchętniej byśmy robili kilka albumów rocznie - mówi z uśmiechem Joanna Lezar. - Jestem cały czas pod wrażeniem, jak rozwija się polska scena artystyczna i jak wielu debiutujących artystów pojawia się z zaskakująco świeżym podejściem do muzyki - dodaje. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawiała: Anna Will

Goście: Joanna Lazer, Łukasz Lazer (zespół Red Lips) 

Data emisji: 4.02.2020 r. 

Godzina emisji: 13.17

ans