Koncert "Życie jest piosenką" - przeboje w wykonaniu Jacka Cygana

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 16:15
- Zaczęło się od propozycji Andrzeja Seweryna, żebym zrobił u niego w Teatrze Polskim spektakl złożony z moich piosenek. Szczęśliwie udało mi się go nakłonić, żeby zaśpiewał i śpiewamy m.in. dwa duety. W połowie lutego mamy cztery spektakle i z tego wykiełkowały koncerty - mówił na antenie Programu I Polskiego Radia Jacek Cygan. 
Audio
  • Jacek Cygan o koncercie "Zycie jest piosenką" (Muzyczna Jedynka)
Jacek Cygan w studiu Jedynki
Jacek Cygan w studiu JedynkiFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Ponadczasowe przeboje w wykonaniu samego Jacka Cygana oraz jego gości usłyszmy 13 lutego 2020 roku w łódzkiej "Wytwórni". Koncert "Życie jest piosenką" to słowno - muzyczna podróż przez 40 lat jego pracy artystycznej. Obok Jacka Cygana na scenie wystąpią wybitni artyści: Kamila Klimczak, Beata Rybotycka, Andrzej Seweryn, Jacek Wójcicki. Wykonawcom towarzyszyć będzie Kameleon Quintet pod kierownictwem Radosława Labahua. 

"Odnawiam duszę"

"Dobry autor tekstów to ktoś, kto słowami odmienia ludzkie dusze". Można by rzec – odnawia je. Nikt nie wie tego lepiej niż Jacek Cygan, który odnawia dusze, pisząc inspirujące, dowcipne i wzruszające teksty. Wszyscy je znamy, ale za ich powstaniem często kryją się tajemnice, które teraz możemy odkryć. W książce Jacka Cygana znajdziemy bardzo osobiste wspomnienie o Zbyszku Wodeckim. - Niezależnie czy Zbyszek występował w Pcimiu czy w Teatrze Wielkim, robił to tak samo żarliwie i szczerze. To wielki, cudowny artysta, o którym piszę w tej książce "Odnawiam duszę" i kompozycji, którą mi zostawił i odszedł, czyli "Chwytaj dzień" - powiedział Jacek Cygan. 


okładka książki
okładka książki

"Pokonamy falę" -dla ofiar tsunami 

W tym roku mija 15 lat od powstania piosenki wykonanej przez polskich artystów na rzecz pomocy ofiarom tsunami, po trzęsieniu ziemi na Oceanie Indyjskim w 2004 roku. Autorem tekstu był Jacek Cygan, muzykę skomponował Romuald Lipko. - Chcę powiedzieć, że taka ogromna grupa artystów od Grzegorza Markowskiego po Irenę Santor - wszyscy ci artyści zaśpiewali i nie chcieli niemalże wyjść ze studia. To ogromna zasługa Romka Lipki, który przydzielił im strofy, zaaranżował pieśni - dodał gość audycji. 

źródło: modlitwa Serca/Youtube 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Jacek Cygan 

Data emisji: 6.02.2020 r.

Godzina emisji: 14.18

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Daj czasowi czas" - nowy singiel w wykonaniu Anny Brzeskiej i Michała Kaczmarka

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 17:50
Wokaliści Anna Brzeska oraz Michał Kaczmarek na antenie radiowej Jedynki zaprezentowali singiel, który po raz pierwszy wykonują wspólnie. Nowy utwór nosi nazwę "Daj czasowi czas", a jego oficjalna premiera miała miejsce dzisiaj (10 października 2019 roku). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan o odnawianiu ludzkich dusz

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 15:05
Od lat pisze inspirujące, wzruszające i dowcipne teksty, które znamy wszyscy, a teraz możemy odkryć jakie tajemnice kryją się za ich powstaniem. Gościem "Muzycznej Jedynki" był Jacek Cygan, który opowiedział o niedawno wydanej książce  pt. "Odnawiam dusze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Red Lips o singlu "Safari": to piosenka, którą pokochali nasi fani

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 14:10
- Utwór powstał jako pierwszy w pracach nad albumem i my gramy go od roku na koncertach i jest to piosenka, którą pokochali nasi fani. W brzmieniu koncertowym jest w niej dużo mniej elektroniki niż w wersji studyjnej - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Joanna Lazer z Red Lips.  
rozwiń zwiń