Dorota Osińska z nowym albumem "Cześć to ja"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 15:10
- Cztery moje poprzednie płyty pisali, aranżowali i produkowali dla mnie inni, ja właściwie pełniłam funkcję wokalistki. Teraz przy tej płycie czuje się jak debiutantka - mówiła na antenie Programu I Polskiego Radia piosenkarka Dorota Osińska. 
Audio
  • Dorota Osińska o nowym albumie (Muzyczna Jedynka)
Dorota Osińska podczas finału krajowych eliminacji 61. Konkurs Piosenki Eurowizji
Dorota Osińska podczas finału krajowych eliminacji 61. Konkurs Piosenki EurowizjiFoto: PAP/archiwum Leszczyński

Na albumie "Cześć to ja" znalazły się wszystkie dźwięki, które przez kilka lat czekały na to, aby artystka ułożyła je właśnie w te piosenki. Wiele z nich to piękne, refleksyjne i wzruszające ballady, za które fani Osińską pokochali. W kilku innych za to wokalistka po raz pierwszy w swojej twórczości sięgnęła do muzyki folkowej oraz zaczerpnęła sporo z takich gatunków jak country oraz bluegrass. Tego w jej wykonaniu fani jeszcze nie słyszeli. Bardzo ważne na tym albumie jest również to, że każdy tekst oraz muzykę do wszystkich utworów Dorota Osińska napisała zupełnie sama. - Płyta jest trochę folkowa, trochę country, ja uwielbiam takie klimaty. Całe życie słuchałam takiej muzyki, a nie śpiewałam i nareszcie wszystko wskoczyło na swoje miejsce - mówi Dorota Osińska. 

źródło: The Voice of Poland/Youtube 

okładka albumu
okładka albumu

7 lutego 2020 roku o godz. 19.00 w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie Dorota Osińska zaśpiewa 15 premierowych piosenek z nowego albumu. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Gość: Dorota Osińska (aktorka, piosenkarka) 

Data emisji: 4.02.2020 r. 

Godzina emisji: 14.45

ans 

Czytaj także

Jazz Band Młynarski Piasecki i "Płyta z zadrą w sercu"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 15:51
Wybitny pianista Marcin Masecki wraz z Janem Emilem Młynarskim odwołują się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, wzbogacając je o nowoczesne aranżacje. Muzycy na antenie radiowej Jedynki mówili o nowej "Płycie z zadrą w sercu". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Kowalska świętuje 25-lecie pracy artystycznej

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 14:50
Z okazji jubileuszu artystka zagrała koncert  MTV Unplugged, który został zarejestrowany. Podczas koncertu Kasia Kowalska wykonała swoje największe przeboje w nowych, akustycznych aranżacjach. 
rozwiń zwiń