Aga Dyk: zapominamy co w naszym życiu jest najważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 16:40
- Nie jesteśmy samotnikami, tylko osobami, które powinny funkcjonować w grupie. Internet trochę nas od tego odciąga. To jest taki mały apel, żeby zachować umiar - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o utworze "S.O.S." Aga Dyk. Kogo dotyczy to przesłanie?
Audio
Aga Dyk
Aga DykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Aga Dyk na co dzień śpiewa w zespole Brathanki, ale tym razem zdecydowała się na nagranie solowego utworu "S.O.S.", w którym buntuje się przeciwko temu, że w każdej wolnej chwili jak zahipnotyzowani patrzymy w ekrany naszych telefonów.

- Chodzi o taką samotność w sieci i o to, że trochę izolujemy się. Nie tylko nasi podopieczni i dzieciaczki, ale też my samy zapominamy, co w naszym życiu jest najważniejsze. Zapominamy, że nie jesteśmy samotnikami, tylko osobami, które powinny funkcjonować w grupie. Wtedy rozwijamy się i czujemy się dobrze. To jest nasze naturalne środowisko, a internet trochę nas odciąga od tego - uważa Aga Dyk.

Źródło: Aga Dyk Official / Youtube

Już niedługo solowa płyta

"S.O.S." jest zapowiedzią solowej płyty Agi Dyk, która może ukazać się już nawet na wiosnę.

- Zaczęłam udzielać się też trochę jako autorka tekstów i czasami muzyki. To jest taki misz-masz, który pozwolił mi również rozwinąć skrzydła na płaszczyźnie nie tylko wokalnej, ale też jako autora. Jeśli chodzi o teksty, to pisałam je albo sama albo wspólnie m.in. z Beatą Ejzenhart albo z Mariuszem Szymczukiem. Myślę, że wyszło fajne połączenie muzyczno-liryczne - opowiada Aga Dyk.

Z kim Aga Dyk przygotowuje płytę? Czy praca nad solowym materiałem nie koliduje z obowiązkami w Brathankach?

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Zbigniew Zegler

Gość: Aga Dyk (piosenkarka)

Data emisji: 7.02.2020

Godzina emisji: 14.20

DS

Czytaj także

Aga Dyk "Wracaj.com"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 08:30
"Wracaj.com" to drugi, po "Creme brulee" (Piosenka dnia Jedynki w 2015) singiel promujący solowy album wokalistki Agi Dyk, który ukaże się w tym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wokalistka Brathanków: związek na odległość trzeba pielęgnować

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 13:24
W tym roku ma się ukazać solowy album Agi Dyk, który zapowiada piosenka "wracaj.com". To opowieść o zjawisku coraz powszechniejszym w życiu wielu Polaków, którzy mieszkają daleko od siebie i kontaktują się za pośrednictwem Internetu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aga Dyk i jej "Kropla rosy"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 14:31
Inspiruje się twórczością takich wokalistek jak "Duffy" i Amy Winehouse. Od 2009 roku jest wokalistką popularnego zespołu "Brathanki". Najnowszy singiel Agi Dyk "Kropla rosy", do którego wokalistka napisała tekst, powstał z fascynacji mężem i Czesławem Niemenem. Czy przypadnie fanom do gustu?
rozwiń zwiń