Patrycja Kosiarkiewicz po latach powraca jako wokalistka

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 14:58
Minęło siedem lat od jej ostatniej prezentacji jako wykonawczyni. Przez ten czas była aktywna jako kompozytorka oraz autorka tekstów. Patrycja Kosiarkiewicz w "Muzycznej Jedynce" mówi o swoich dalszych planach artystycznych oraz o nowym albumie pt. "Ogólnie chodzi o to", który ukaże się jeszcze w tym roku. 
Audio
  • Patrycja Kosiarkiewicz po latach powraca jako wokalistka (Muzyczna Jedynka)
Patrycja Kosiarkiewicz
Patrycja KosiarkiewiczFoto: Kamila Markiewicz-Lubańska

Artystka jest znana szerszej publiczności z lat 90-tych, kiedy wylansowała wielki przebój "Jak ja wierzę", następnie powstała "Kobza". Po solowym sukcesie Patrycja skupiła się na współpracy z innymi artystami, m.in. Alicją Janosz. Do piosenki "Zbudziłam się" - słynnego przeboju Alicji, Patrycja napisała tekst.

W rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem mówi, że to nie był stracony czas. - Cały czas coś tworzyłam, nagrywałam różne rzeczy również dla siebie. (...) Jak się okazało z perspektywy czasu, dopiero teraz doszłam do takiego muzycznego anturażu. To jest kwestia poszukiwania stylistyki, w jaki sposób ubrać te piosenki, by były nowoczesne, fajne, odpowiadające temu z czym jestem dzisiaj w moim życiu - wyjaśnia Patrycja Kosiarkiewicz. 

źródło: Patrycja Kosiarkiewicz/Youtube 


Artystka zdradza na antenie radiowej Jedynki, że powstaną kolejne single. - Wydaliśmy dwa single i w drodze są kolejne dwa, w tym znaczeniu, że będą do nich klipy. Właściwie piosenki już są, jeszcze tylko ich nie nagraliśmy w wersji "na czysto", na razie są oczywiście "demówki" - dopowiada. 

Ile piosenek znajdzie się na płycie? Czy artystka planuje "spektakularne wystąpienia"? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Gość: Patrycja Kosiarkiewicz (kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka) 

Data emisji: 14.02.2020 r. 

Godzina emisji: 13.15 

ans 


Czytaj także

Marek Dyjak powraca z płytą "Piękny Instalator"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 16:05
Artysta w Programie 1 Polskiego Radia opowiedział o swojej nowej płycie "Piękny Instalator", która  miał premierę pod koniec listopada. Inspiracją do nazwy płyty, jak jeden z utworów znajdujących się na krążku, był obraz Jerzego Dudy-Gracza o tym samym tytule. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Sójka o albumie "Kilka Prawd": jest poradnikiem na życie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 15:05
"Wróć" to czwarty po "Zaskakuj mnie", "Dalej" i "Lepiej" singiel promujący debiutancki album Marcina Sójki - "Kilka Prawd". Wokalista na antenie Programu I Polskiego Radia opowiedział o nowo powstałym klipie oraz o swoich muzycznych planach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aga Dyk: zapominamy co w naszym życiu jest najważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 16:40
- Nie jesteśmy samotnikami, tylko osobami, które powinny funkcjonować w grupie. Internet trochę nas od tego odciąga. To jest taki mały apel, żeby zachować umiar - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o utworze "S.O.S." Aga Dyk. Kogo dotyczy to przesłanie?
rozwiń zwiń