Riverside ponownie stał się kwartetem

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 18:00
Od trzech lat Maciej Meller zastępuje zmarłego nagle Piotra Grudzińskiego. Ale dopiero teraz stał się formalnie członkiem zespołu. - Była żałoba i wiedzieliśmy, że gdybyśmy przyjęli nowego członka w pól roku po tej tragedii, to ten nowy członek byłby traktowany jako intruz – wyjaśnia zwłokę Mariusz Duda.
Audio
  • Zespół Riverside w formalnie w czteroosobowym składzie (Muzyczna Jedynka)4 13_35_47_PR1_muzyczna_jedynka
Od lewej: Mariusz Duda, Zbigniew Zegler i Maciej Meller
Od lewej: Mariusz Duda, Zbigniew Zegler i Maciej MellerFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Podkreśla też, że bardzo chciał, aby płytę po śmierci Piotra Grudzińskiego zespół nagrał jako trio, żeby nie zapraszać nikogo na stałe, a muzycy wspierający pojawiali się gościnnie. Ten zabieg spowodował, że przed płytą zespół występował jako trio, nagrywał płytę jako trio i promował ją jako trio. To zajęło około trzech lat. Ten okres się skończył, a zespół zaczyna nową dekadę już w pełnym składzie.

Podkreśla, że szukali kogoś, kto wszedłby do zespołu, a nie jakiegoś gitarzysty, którego wynajmie się za pieniądze. - Sztuką było, aby na scenie stanął zespół, który składa się z czterech osób, a nie trzy osoby i jakiś muzyk sesyjny, który gra wszystko - mówi Duda.

Maciej Meller przyznaje, że jemu też nie było spieszno, aby wejść do zespołu. - Ten czas był mi potrzebny, mi jako mi, człowiekowi, który wszedł na miejsce kumpla i to musiało potrwać, żeby wszyscy dobrze się poznali - mówi muzyk.

Zespół rozpoczyna nową trasę koncertową od Hiszpanii, a konkretnie od Madrytu. Będą dwa występy w klubach na 2,5 tys. osób. - Jakby zliczyć razem, to starczyłoby na halę, choć na stadion może nie - żartuje Marcin Duda. Uważa, że jak na 20 lat grania rocka progresywnego fakt, że zespól ma 15 tysięcy fanów, którzy przychodzą na koncerty jest sporym osiągnięciem.

Fanów jest oczywiście więcej, ale może nie lubią koncertów, albo wolą Youtuba. Maciej Meller podkreśla, że zespół ma bardzo dobry kontakt z fanami, którzy nie przekraczają jednak pewnej granicy spoufalenia.

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej dwiema piosenkami Riverside.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Goście: Maciej Meller i Mariusz Duda (reprezentanci zespołu Riverside)

Data emisji: 14.02.2020

Godzina emisji: 13.35

agZobacz więcej na temat: Riverside Zbigniew Zegler Rock

Czytaj także

Afromental: trzeba nazywać rzeczy po imieniu

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 18:30
- Nie możemy mówić o ważnych sprawach szeptem czy delikatnie. Trzeba mówić poważnie jak rzeczy stoją i tak je nazywać - mówi w "Muzycznej Jedynce" Tomasz "Tomson" Lach. Zespół Afromental wydał nowy album o tytule "5". Eksperci mówią wprost, ze jest to płyta mocno rockowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Cugowski i płyta "40" na okrągłe urodziny

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 15:50
Artysta odwiedził "Muzyczną Jedynkę" w dniu premiery swojej solowej płyty. Tytuł "40" odnosi się do okrągłych urodzin wokalisty, które przypadają dzień po premierze albumu - 5 października. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Ziółko: znowu nabieram odwagi do tworzenia

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 16:35
Singiel "Obiecaj mi" to zapowiedź nowego album, nad którym pracuje Mateusz Ziółko. - Płyta pojawi się jesienią - zapowiada w Programie 1 Polskiego Radia. A czy będzie na niej więcej Ziółka w Ziółku?
rozwiń zwiń