Rogucki i Karaś: ta płyta powstała z przyjemności i z przyjemnością

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 21:27
- Nie bez powodu pracowaliśmy 2 lata. Nie było żadnego ciśnienia i terminu, kiedy ta płyta ma wyjść. Skupiliśmy się tylko i wyłącznie, żeby napisać fajne piosenki - mówi o krążku "Ostatni bastion romantyzmu" Kuba Karaś. Album powstał we współpracy z Piotrem Roguckim.
Audio
  • Rogucki i Karaś o nowej płycie (Muzyczna Jedynka)
Piotr Rogucki
Piotr RoguckiFoto: W. Kusiński / PR

Utalentowani muzycy Piotr Rogucki i Kuba Karaś połączyli siły i nagrali płytę "Ostatni bastion romantyzmu". W opinii ekspertów ich utwory uwodzą nie tylko warstwą muzyczną, ale także wokalną i tekstową. Album jest również pięknym wyrazem przyjaźni, która łączy artystów.

- To była wielka przyjemność odkrywania każdego następnego etapu i każdego następnego dźwięku, który gdzieś się zgadzał. Mieliśmy moment, że jak stworzyliśmy jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów na tej płycie, to puszczaliśmy go sobie bez przerwy w kółko. Było naprawdę dużo przyjemności - opowiada Piotr Rogucki.

Płyta powstawała przez 2 lata, chociaż premierę mogła mieć już rok temu.

- Gdybyśmy wydali tę płytę rok temu, to byłby zupełnie inny album. Zmieniła się trochę koncepcja, doszły nowe brzmienia, wzmocnienie pewnych bitów, zmienił się też pomysł na nagranie i dołożyliśmy nowe utwory, których wcześniej tam nie było - tłumaczy Piotr Rogucki.

Kuba Karaś przyznaje, że im dłużej pracowali, tym bardziej wiedzieli czego chcą.

- Ten styl muzyczny cały czas klarował się. Nie mieliśmy żadnego założenia, jak to będzie wyglądało. Zaczęliśmy trochę rockowo i potem było przemieszanie z elektroniką. Mamy też kilka utworów, które nie weszły na tę płytę, bo to jeszcze nie ten moment, żeby je opublikować - dodaje Kuba Karaś.

Co skrzyżowało muzyczne drogi Roguckiego i Karasia? Czy to jest płyta o miłości na wypadek wojny? Jak zmieniła się ich muzyka dzięki nowej płycie?

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Kuba Karaś i Piotr Rogucki

Data emisji: 17.02.2020 

Godzina emisji: 14.23

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ania Rusowicz o "Przebudzeniu": ta płyta żyje, chodzi i oddycha

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 17:17
- Każdy dźwięk zagrany jest w ten sposób, że jest w nim człowiek - mówi w "Muzycznej Jedynce" Ania Rusowicz o nowej płycie "Przebudzenie", która już 25 października będzie miała swoją premierę. W jaki sposób powstawało "Przebudzenie"? Dlaczego inspiracją stał się Nowy Orlean?  
rozwiń zwiń

Czytaj także

A. Wilczyńska o "Wilczych jagodach": jesteśmy na widoku i pod mikroskopem

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 14:59
- To jest niebywałe doświadczenie, bo przestrzeń, którą wypełniamy fortepianem i głosem, stanowi niebywałą chemię i niebywały rodzaj współpracy poprzez współsłuchanie i współtworzenie tej muzyki - mówi o najnowszej płycie "Wilcze jagody" Agnieszka Wilczyńska. Już niedługo utwory z tego albumu usłyszymy w studiu koncertowym im. Władysława Szpilmana.
rozwiń zwiń