Bela Komoszyńska o nowym singlu: to jest hołd dla Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 16:57
Zespół Sorry Boys wydał singiel "Warszawa czeka" do ich najnowszego albumu "Miłość". - To miasto ma dla mnie dużą magię muzyczną i inspiruje mnie do pisania piosenek - mówi o Warszawie w Programie 1 Polskiego Radia Bela Komoszyńska. 
Audio

Bela Komoszyńska i Sorry Boys nadal dzielą się "Miłością". "Warszawa czeka" to kolejny singiel z ich najnowszego albumu. Klip do tego utworu został zarejestrowany podczas trasy koncertowej "Miłość" w warszawskim Palladium.

- Można powiedzieć, że jest to hołd dla tego miasta i jego umiłowanie. Pochodzę z Działdowa, ale moja miłość do Warszawy i moje mieszkanie tutaj jest pełnoletnie i ma już 18 lat. To miasto ma dla mnie dużą magię muzyczną i inspiruje mnie do pisania piosenek. Bardzo personifikuję sobie Warszawę, że jest to taka nieszczęśliwa kochanka i te piosenki są takie. Jest to umiłowanie, które czasami mnie też zaskakuje, że jest ono takie gorące - opowiada Bela Komoszyńska.

Źródło: Mystic Production TV

"Miłość" była niezwykłym czasem

Bela Komoszyńska przyznaje, że płyta miłość zarejestrowała bardzo ważny czas w jej życiu, jak i zespołu. Tomasz Dąbrowski jest nie tylko gitarzystą i współkompozytorem Sorry Boys, ale również prywatnie partnerem Beli Komoszyńskiej.

- Płyta powstawała w niezwykłym dla nas czasie, kiedy oczekiwaliśmy na naszą córeczkę. Część pracy przy albumie wykonywaliśmy jeszcze, kiedy już pojawiła się na świecie. Myślę o tej płycie jako o momencie, o którym zawsze marzyłam, żeby nagrać album, który jest absolutnie tu i teraz, który rejestruje, co wydarza się w środku człowieka i jest może początkiem jego jakiejś przemiany - tłumaczy artystka.

Kayah i "Carmen"

Gościem specjalnym albumu jest Kayah. - To jest taki gość, którego sobie wymarzyłam jeszcze zanim miałam piosenkę dla Kasi. Pisałam piosenki na "Miłość" i czekałam aż pojawi się utwór, w którym usłyszałabym ją. Napisałam "Carmen" i wiedziałam już, że to jest ten utwór, który dopełni swoją ekspresją i swoim niesamowitym głosem - mówi Bela Komoszyńska.

- Ten utwór ją wzruszył, tak samo tekst. Kayah włożyła bardzo dużo serca w nagranie tej piosenki - dodaje.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy 

Gość: Bela Komoszyńska (piosenkarka)

Data emisji: 19.02.2020

Godzina emisji: 14.25

DS

Czytaj także

Piotr Cugowski: w katowickim Spodku zagramy po raz ostatni w tym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 17:45
- To jest dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie. Z jednej strony to spotkanie zawodowe z młodszymi kolegami, a z drugiej ta formuła naszych występów razem z naszymi finalistami programu "The Voice of Poland" jest interesująca dla naszych widzów i słuchaczy - tak o projekcie "Atmasfera Exlusive" mówił wokalista Piotr Cugowski. 
rozwiń zwiń