Rosalie. O "IDeal": płyta opisuje moje dwie tożsamości

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 16:52
- "IDeal" to tak naprawdę moje szukanie tożsamości w świecie muzyki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Rosalie. Polsko-niemiecka piosenkarka i wschodząca gwiazda alternatywnego popu zamierza wydać nową płytę już 20 marca.
Audio

Rosalie., a właściwie Rosalie Hoffman, ma na koncie już dwa wydawnictwa, jak również wspólne nagrania m.in. z Taco Hemingwayem, Dawidem Podsiadło czy Mesem. W 2018 roku została nominowana do Fryderyka w kategorii debiutu roku. Teraz przyszedł czas na kolejną płytę.

- Płyta nosi tytuł "IDeal" (…). ID, czyli tożsamość i ideal, czyli pewien ideał i tak naprawdę dążenie do niego, ponieważ ideału przecież nie ma - opowiada Rosalie.

Dwie tożsamości Rosalie.

Album, który ukaże się 20 marca, ma opisywać dwie tożsamości Rosalie. Z jednej strony jej osobistą, a z drugiej artystki, która żyje na scenie i żyje muzyką. - W ciągu dwóch lat, kiedy pracowałam nad płytą, zauważyłam, że jest to coś, co muszę zrobić. Muszę oddzielić te dwa życia. Kiedy to się zaczyna zacierać, robi się po prostu niebezpiecznie - tłumaczy piosenkarka.

Muzyka inna niż wcześniej

Album "IDeal" ma być inny niż poprzednia płyta. Będzie bowiem skierowany do szerszej publiczności.

- To jest dobra muzyka. Bardzo chciałabym, żeby ludzie mogli jej słuchać i wiem, że to, co było poprzednio, było trochę hermetyczne, sentymentalne, emocjonalne i nie dla każdego. W mojej głowie i głowach moich muzyków nastąpił pewien "switch". Od samego początku mówiłam, że robimy szybsze tempo, chcemy się tym trochę bawić i nie tylko smęcić. W sumie lubię te dobre emocje i obecnie mam ich bardzo dużo. Także dlaczego miałabym tego nie wykorzystać? - uważa Rosalie.

Źródło: RosalieMusicVEVO / Youtube

Dwa dni po premierze płyty, Rosalie. wyruszy w trasę koncertową. Fani będą mogli ją usłyszeć m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Krakowie. Trasa, według zapowiedzi, ma być długa.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Gość: Rosalie. (piosenkarka)

Data emisji: 20.02.2020

Godzina emisji: 14.24

DS


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tulia: wiemy, że nasza muzyka jest wartościowa

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 19:04
- Po Fryderyku poczułyśmy się zaakceptowane przez innych muzyków. Wcześniej niektórzy traktowali nas jako taki cover band. Teraz czujemy się dobrze i upewniłyśmy się, że to co, robimy, jest wartościowe - mówią dziewczyny z zespołu Tulia. Patrycja Nowicka, Dominika Siepka i Tulia Biczak opowiadają w "Muzycznej Jedynce" o ich najnowszym utworze.
rozwiń zwiń