Klementyna Umer: jestem gotowa, aby pokazać światu swoje piosenki

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 16:50
Przez wielu kojarzona jest z wybitnymi twórcami: Jeremim Przyborą czy Jerzym Wasowskim, znanego z "Kabaretu Starszych Panów". Teraz nadszedł czas, w którym Klementyna Umer postanowiła wydać swój własny album. Wokalistka w "Muzycznej Jedynce" opowiedziała o kulisach powstania płyty. 
Audio
  • Klementyna Umer o nowej płycie (Muzyczna Jedynka)
Klementyna Umer
Klementyna Umer Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

W rozmowie z Marią Szabłowską Klementyna Umer zapowiada, że to nie koniec z piosenkami wspaniałych autorów z kanonu polskiej piosenki. - Nadal kocham Wojciecha Młynarskiego, Agnieszkę Osiecką, Jeremiego Przyborę i Jerzego Wasowskiego, ale postanowiłam, że na nowej płycie, która się szykuje, sama napiszę teksty piosenek - wyjaśnia wokalistka. - Nigdy nie byłam dziewczyną, która pisała do szuflady. Pisałam od czasu do czasu, a dopiero teraz stwierdziłam, że jestem gotowa na to, żeby pokazać to światu - dopowiada. 

"Pani D." - utwór zapowiadający nowy album 

Klementyna Umer mówi na antenie Programu I Polskiego Radia, że płyta się tworzy i większość kompozycji już jest zamkniętych. Piosenką zwiastującą jest "Pani D.", która miała swoją premierę 23 lutego. - Pięknie się złożyło, żeby na Światowy Dzień Walki z Depresją zrobić premierę teledysku i tej piosenki. (...) To jest taki przedskoczek, bo wciąż ta płyta nie istnieje, ale piosenka "Pani D." jest jej zapowiedzią, a płytę zamierzam wydać po wakacjach - zdradza wokalistka. 

Muzykę do nowej płyty wraz z Klementyną Umer tworzy pianista Konrad Wantrych, który jest również kompozytorem i aranżerem. 

Źródło: Klementyna Umer / Youtube

Płyta - spełnieniem marzenia 

Rozmówczyni Marii Szabłowskiej zdradza, że płyta powstała dla satysfakcji i jest kolejnym  spełnionym marzeniem wokalistki. - Robię to co mi się będzie podobało i to co podoba się Konradowi i wierzę w to, że znajdzie się parę wrażliwych dusz, które będą czuć te piosenki, tak jak my - zaznacza. 

***

Jutro (28.02) w Domu Kultury Praga w Warszawie odbędzie się koncert na którym Klementyna Umer raz z Konradem Wantrychem zagrają mniej znane piosenki Jerzego Wasowskiego z płyty "Tajemnica". 

***

Tytuł: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Klementyna Umer (piosenkarka, aktorka)

Data emisji: 27.02.2020 r. 

Godzina emisji: 13.27

ans 

Czytaj także

Hanna Banaszak o koncercie piosenek Przybory: próba najwyższego poziomu

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 12:19
- Przede wszystkim obcowaliśmy ze wspaniałą treścią. Rzadko we współczesnych czasach obecną - mówiła w Jedynce artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Osińska z nowym albumem "Cześć to ja"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 15:10
- Cztery moje poprzednie płyty pisali, aranżowali i produkowali dla mnie inni, ja właściwie pełniłam funkcję wokalistki. Teraz przy tej płycie czuje się jak debiutantka - mówiła na antenie Programu I Polskiego Radia piosenkarka Dorota Osińska. 
rozwiń zwiń