Sosnowski o nowej płycie. "Piosenki nie są na jedno kopyto"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 17:10
- Różnorodność jest swego rodzaju zaletą tej płyty - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sosnowski. Artysta opowiedział słuchaczom o najnowszym albumie "Tylko się nie denerwuj", który ukazuje jego jeszcze barwniejsze oblicze.
Audio
Ola Górecka i Sosnowski
Ola Górecka i SosnowskiFoto: Wojciech Kusiński / PR

Songwriter i doświadczony gitarzysta, znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego wokalu. Jego pierwszy album "The Hand Lugagge Studio" cieszył się uznaniem dziennikarzy muzycznych oraz fanów. Teraz Sosnowski zdecydował się na wydanie kolejnej płyty - "Tylko się nie denerwuj".

- Na płycie możemy znaleźć cztery grupy tematyczne. Przystępując do sesji mieliśmy 24 piosenki, a odrzuciliśmy 12 ze względu na to, ze nie pasowały do tej mniej więcej grupy stylistycznej, jaką sobie wymyśliliśmy. Piosenki nie są jakby na jedno kopyto i ta różnorodność jest. Jest to swego rodzaju zaletą tej płyty. Wydaje mi się, że jeśli trzymalibyśmy stylistykę przez całą płytę i wybrali piosenki, które są do siebie bardzo podobne, byłoby to po prostu nudne - komentuje Sosnowski.

źródło: Mystic Production TV/Youtube 

Żona troszczy się o męża

W prace nad najnowszym albumem włączyła się jego żona Ola Górecka, która odpowiada za teksty utworów.

- Zawsze z Bartkiem pracuję tak, że piszę do muzyki, bo nie chcę, żeby słowo ograniczało go w żaden sposób. Wtedy może naprawdę poszaleć, jeżeli chodzi o melodie. Bartek w pierwszym rzucie nie myśli o piosence po polsku, ponieważ przez wiele lat słuchał głównie anglojęzycznej muzyki. Ale to mi się bardzo podoba, że mam później jakieś wyzwanie - tłumaczy Ola Górecka.

Wcześniej był one man band

Nowa płyta Sosnowskiego różni się od jego wcześniejszej twórczości, kiedy był przede wszystkim one man band. Teraz płytę wydał wspólnie z żoną.

- To nie wynikało z jakiegoś faktu, że nagle strasznie mi odwaliło i chciałem grać z bandem. Na pewno ta konwencja po jakimś czasie może się znudzić i człowiek chce spróbować czegoś innego, ale w tym przypadku przede wszystkim najważniejszą rzeczą było to, że konkretne piosenki wymagały trochę innej obsady i trochę innego instrumentarium. Oczywiście można byłoby je zagrać jako one man band, ale nie brzmiałoby to w taki sposób, w jaki próbowaliśmy przekazać na tej płycie - mówi Sosnowski.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Marcin Kusy 

Gość: Sosnowski i Ola Górecka (artyści)

Data emisji: 4.03.2020

Godzina emisji: 13.18

DS

Czytaj także

"Będzie Głośno Vol. 2". Damian Sikorski: dajemy szansę debiutantom

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 16:26
- Tych zespołów, które mają przygotowany materiał, który leży w szufladzie i czeka na wydanie, jest bardzo dużo. Dajemy im szansę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dziennikarz muzyczny Damian Sikorski. Już 14 lutego do sklepów trafi nowa płyta radiowej Czwórki "Będzie Głośno Vol. 2".
rozwiń zwiń