Vadim Brodski: koncert będzie ogromnym klasyczno-rozrywkowym show

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 15:05
Słynny skrzypek już w 2002 roku nagrał podwójną płytę ze skrzypcową wersja przebojów The Beatles. Teraz wraca do grania tej muzyki. W "Muzycznej Jedynce" artysta zapowiedział swoje najbliższe koncerty. 
Audio
  • Vadim Brodski gościem Programu 1 Polskiego Radia (Muzyczna Jedynka)
Vadim Brodski
Vadim BrodskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Od Straussa… do McCartneya!

19 kwietnia 2020 roku w Ice Kraków Congress Centre w Krakowie odbędzie się wyjątkowy koncert łączący gatunki i pokolenia. Całość stanowić będzie zaskakujące połączenie muzyki klasycznej i rozrywkowej.  Na scenie wystąpią: wirtuoz skrzypiec - Vadim Brodski, solistka Opery Narodowej - Katarzyna Trylnik oraz znakomity europejski tenor – Adam Zdunikowski. Solistom towarzyszyć będzie Krakowska Akademicka Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Rafała Jacka Delekty, który w 2020 r. obchodzi jubileusz 40-lecia pracy artystycznej.

- To będzie naprawdę ogromne klasyczno - rozrywkowe show - przekonuje Vadim Brodski. - Będzie można usłyszeć najlepsze hity muzyki klasycznej, The Beatles, arie z oper i operetek - dodaje. 

źródło: Tygodnik Siedlecki/Youtube

Artysta na antenie Programu 1 Polskiego Radia zapowiedział najbliższy z koncertów, który odbędzie się w Bydgoszczy w dniu 20 marca b.r. w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego. 

***

Ukraiński wirtuoz skrzypiec z polskim paszportem, to potomek znakomitego Adolfa Brodskiego, pierwszego wykonawcy Koncertu skrzypcowego Piotra Czajkowskiego. Jest zwycięzcą VII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Vadim Brodski (skrzypek) 

Data emisji: 5.03.2020 r.

Godzina emisji: 13.27

ans 

Czytaj także

Muzyczny jubileusz Vadima Brodskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 17:13
We wtorek 21 maja światowej sławy skrzypek Vadim Brodski będzie obchodził urodziny. Jubileusz spędzi w jednym z klubów jazzowych w Warszawie w towarzystwie muzyków i wieczór będzie również muzyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchaj mistrzowskich skrzypiec

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 13:13
Bohaterkami audycji były Stoika Milanova i Silvia Marcovici. W latach 60. i 70. XX w. święcące triumfy, laureatki wielkich konkursów, nagrywające płyty po obu stronach żelaznej kurtyny. Dziś świat muzyczny nieco o nich zapomniał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szalone skrzypce i muzyka świata". Wspaniały koncert!

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 13:30
To była magiczna podróż do nostalgicznego świata węgierskiej puszty, orientu, muzyki filmowej, otwartej improwizacji oraz tanga. Program 1 Polskiego Radia transmitował koncert noworoczny "Szalone skrzypce i muzyka świata".
rozwiń zwiń