Cleo o nowych albumach: słuchacz będzie miał taką Cleo, jaką sobie zażyczy

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 15:50
- Powstaną dwie płyty oddzielne, bo stwierdziłam, że to nie będzie dwupłytowy album, który będzie bliźniakiem. To będą dwie oddzielne płyty i słuchacz będzie miał taką Cleo jaką sobie zażyczy: nowoczesną albo oldschoolową - deklaruje wokalistka na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
Audio
Audio

Wokalistka w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem mówi, że jest w trakcie tworzenia dwóch płyt jednocześnie, które - jak sama mówi - są od siebie całkowicie różne. - One mają totalnie różne brzmienie bo oldschoolowe i nowoczesne - zaznacza. - Teraz jestem na najtrudniejszym etapie, bo mam prawie cały materiał, w 95 procentach i muszę się zmierzyć z przesłuchaniem jego całego - dodaje. 

- Proces u mnie wygląda tak, że my nie tworzymy tylko tych 12 utworów, które pojawią się na płycie. Mam stworzonych około 40 do których siadam i drogą obserwacji muszę wyłonić tych 12 piosenek - wyjaśnia Cleo. 

Alfabet świateł - nowy singiel 

6 marca 2020 roku w sieci pojawił się najnowszy klip artystki zapowiadający album "hiperNOVA". Teledysk do utworu "Alfabet Świateł" został nakręcony w wersji lyric video. Utwór jest utrzymany w klimacie lat 80-tych. -Muzyka, jaką stworzyliśmy na potrzeby singla "Alfabet Świateł" jest ciepła. To jest piosenka, która relaksuje, można się przy niej odprężyć - mówi Cleo na antenie radiowej Jedynki. 

źródło: Cleo/Youtube

***

Artystka sukces osiągnęła dzięki współpracy z producentem muzycznym Donatanem. Ich wspólny utwór "My Słowianie" wspiął się na szczyty list przebojów. Cleo reprezentowała Polskę w finale konkursu Eurowizji. 

W czerwcu 2014 roku Cleo została nagrodzona SuperJedynką w kategorii "gwiazda w sieci". W tym samym roku ukazał się album Donatana i Cleo "Hiper/Chimera", na którym można było znaleźć między innymi "Ten czas", "Brać" czy "Sztorm".

Z pierwszą swoją płytą dotarła na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Za sprzedaż swoich albumów i singli otrzymała jedną diamentową płytę, trzy potrójnie platynowe, cztery platynowe i jedną złotą. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Gość: Cleo (wokalistka) 

Data emisji: 6.03.2020 r. 

Godzina emisji: 14.23

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak