Janek Pęczak o "Jestem": zrobiłem tę płytę, żeby z nią grać

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 17:00
- Czuję, że jest to pewnego rodzaju debiut, chociaż na scenie nie jestem od wczoraj - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Janek Pęczak. Gitarzysta zespołu T.Love wydał solowy album "Jestem", na którym również śpiewa.
Audio
Janek Pęczak
Janek PęczakFoto: Wojciech Kusiński / PR

Janek Pęczak to multiinstrumentalista: gitarzysta, perkusista i basista, a także producent, kompozytor, wokalista oraz autor tekstów. Po 10 latach grania w T.Love, przedstawia całkowicie inną muzykę, która opiera się na prostym graniu bazującym na gitarach akustycznych oraz piosenkach z tekstem poruszającym uczucia i niosącym pozytywne przesłanie.

- Miałem mnóstwo składów i grałem w wielu zespołach, natomiast o tyle jest to debiutancka płyta, że faktycznie jest pod moim własnym nazwiskiem i jest bardzo osobista. Czuję, że jest to pewnego rodzaju debiut, chociaż na scenie nie jestem od wczoraj - komentuje w "Muzycznej Jedynce" Janek Pęczak.

Źródło: Janek Pęczak/Youtube

Strój 432 Hz

Płyta nagrana jest w stroju 432 Hz, w którym na polskim rynku nagrywa m.in. Leszek Możdżer.

- Jest to bardzo kontrowersyjna kwestia, ponieważ są zwolennicy tego stroju, jak również wielcy przeciwnicy (…). Jest to częstotliwość odrobina niższa od stroju 440 Hz, który jest powszechnie używany. Wielu ludzi twierdzi, że brzmi to łagodniej i trochę lepiej brzmi na człowieka. Postanowiłem spróbować sprawdzić jak to jest w praniu. Bardzo dobrze grało się nam w tym stroju. Nie wiem na ile jest to placebo, a na ile to jakoś działa, ale po prostu lubimy to z zespołem - słyszymy.

Janek Pęczek czeka na koncerty

Jak przyznaje Janek Pęczak, większość utworów na płytę powstało na bieżąco. Niemniej część piosenek została też wyciągnięta z szuflady. Debiutancka płyta gościa Jedynki będzie do kupienia w sklepach już za tydzień, natomiast z koncertami ze względu na zagrożenie koronawirusem trzeba będzie jeszcze poczekać.

- Nie skreślam koncertów, bo one w którymś momencie zaczną się odbywać. Mam nadzieję, że jak najszybciej. Tak naprawdę też po to tę płytę zrobiłem, żeby z nią właśnie grać. To nie jest kwestia miesiąca, dwóch czy trzech, tylko po prostu trzeba poczekać na moment, kiedy można będzie grać i będę grał - mówi Janek Pęczak.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Janek Pęczak (multiinstrumentalista: gitarzysta, perkusista i basista, a także producent, kompozytor, wokalista oraz autor tekstów)

Data emisji: 13.03.2020 

Godzina emisji: 15.39

DS

Czytaj także

35 lat na scenie. Co dalej z zespołem T.Love?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 21:12
- Zrobiliśmy to, co mogliśmy zrobić przez te lata najlepiej w tym składzie. Czas od siebie odpocząć - mówi w radiowej Jedynce Muniek Staszczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek Staszczyk: T.Love wróci na pewno

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 15:40
- Podtrzymuje do dziś, że zespół został zawieszony, bo nie byłem w stanie zamknąć tych drzwi. W 2022 roku zespół będzie świętować 40-lecie powstania i trzeba się do tego solidnie przygotować- mówił na antenie Programu I Polskiego Radia, Muniek Staszczyk. 
rozwiń zwiń