Utwory Perfectu i Lady Pank. Januszkiewicz: wybitne i ponadczasowe teksty

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 15:20
- Wychowywałem się na muzyce tych dwóch gigantycznych zespołów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Januszkiewicz. Artysta przygotowuje nowy album, w którym można będzie usłyszeć utwory Perfectu i Lady Pank w nowej aranżacji. W "Muzycznej Jedynce" przedpremierowo usłyszeliśmy "Mniej niż zero".
Audio
  • Rozmowa z Marcinem Januszkiewiczem (Muzyczna Jedynka)
Marcin Januszkiewicz podczas koncertu finałowego 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu
Marcin Januszkiewicz podczas koncertu finałowego 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we WrocławiuFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Prawdopodobnie jesienią ukaże się nowa płyta Marcina Januszkiewicza - aktora, wokalisty, autora piosenek i kompozytora.

- Przede mną nowy album. Po "Osieckiej po męsku" wybrałem nowy repertuar, z którym chciałbym się zmierzyć. Tym razem są to piosenki Perfectu i Lady Pank. Zresztą tak będzie nazywał się album - "Perfect / Lady Pank". Jako pierwszy singiel wybraliśmy "Mniej niż zero" w naszej aranżacji, czyli mojej i mojego zespołu - opowiada Marcin Januszkiewicz.

Ta sama półka tekstowa, co Agnieszka Osiecka

Marcin Januszkiewicz przyznaje, że wychował się na muzyce Perfectu i Lady Pank. - Jak dojrzałem i zacząłem interesować się bardziej warstwą tekstową utworów i literacką stroną, zaczęło do mnie dochodzić jak to są wybitne, ponadczasowe i rzetelne teksty - dodaje.

- Chciałem zmierzyć się z repertuarem, który będzie godnie kontynuował artystyczną myśl po utworach Agnieszki Osieckiej. Z pełną odpowiedzialnością to mówię, ale wydaje mi się, że panowie Bogdan Olewicz i Andrzej Mogielnicki to ta sama półka tekstowa, co Agnieszka Osiecka - uważa Marcin Januszkiewicz.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Marcin Januszkiewicz (aktor, wokalista, autor piosenek i kompozytor)

Data emisji: 19.03.2020

Godzina emisji: 13.20

DS

Czytaj także

Jarek Wist o "Dolce VitaM": wiedziałem, że muszę nagrać tę płytę

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 17:24
- Kiedy w 1999 roku pojechałem do Włoch na wycieczkę szkolną, zakochałem się we wszystkim, co mnie otaczało - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jarek Wist, dyplomowany italianista oraz zawodowy wokalista. 
rozwiń zwiń