Ania Rusowicz: moje piosenki mają proroczy kontekst

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 14:55
Sytuacja, w której się znajdujemy jest nieprawdopodobna i do niedawna nikt się nie spodziewał, że będzie możliwa. (...) Piosenki z płyty "Przebudzenie" czyli Świecie stój" czy utwór "Do lasu'" mają nawet taki proroczy kontekst - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Ania Rusowicz. 
Audio
Ania Rusowicz w radiowej Jedynce
Ania Rusowicz w radiowej JedynceFoto: Wojciech Kusiński / PR

Wokalistka w swoich utworach zwraca uwagę na kontakt i obserwowanie przyrody, które poniekąd często zaniedbujemy. - Natura stała się gdzieś taka bardzo odległa, bo my zastąpiliśmy ją wirtualnym światem - zauważyła Ania Rusowicz. - Kiedyś dążyliśmy do tego, żeby mieć kontakt z naturą, jeździliśmy do lasu - dodała. 

Teledysk i różne role 

"Do lasu" to drugi singiel z wydanej w zeszłym roku płyty "Przebudzenie". W klipie Ania Rusowicz wciela się w kilka zaskakujących i interesujących ról. - Teledysk powstał jeszcze przed pandemią. Nie wiedziałam, że takie rzeczy będą się działy, ale on pięknie obrazuje i pokazuje moment, w którym teraz jesteśmy - wyjaśniła artystka. - Chciałam pokazać dualizm naszego świata dzisiejszego, że potrzebujemy wirtualnego raju w postaci social mediów, żeby się cudownie w nim czuć, a gdzieś tam nasza rzeczywistość jest zupełnie w innym miejscu - mówiła Ania Rusowicz. 

Źródło: Agora Muzyka / Youtube

- Mamy przykład tego, ze musimy znowu się cofnąć i spojrzeć na nasze życie przez inny pryzmat. Dochodzi do nas co jest w życiu ważne, miłość, przyjaźń, to na kim możemy polegać - zaznaczyła wokalistka. 


***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Ania Rusowicz (wokalistka)

Data emisji: 01.04.2020 r.

Godzina emisji: 14.24

ans 

Czytaj także

Igor Herbut: każdy znajdzie swoje interpretacje "Ro"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 17:23
- Wypuszczając utwór "Ro", spotkałem się z komentarzami, że LemON poszedł w tę stronę. Nie. LemON to jest LemON, a Igor Herbut to Igor Herbut. Chciałbym, żeby to było jasne. Zresztą to też nawet słychać - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Igor Herbut, który wydał nowy singiel zapowiadający album "Chrust".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Ostrowska: jestem złożoną osobowością

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 17:09
- Jestem złożoną osobowością jak każda kobieta - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Ostrowska. Piosenkarka zaprezentowała drugi singiel ze swojej najbardziej kobiecej i lirycznej płyty "Na świecie nie ma pustych miejsc".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Werk: to jest zapowiedź nowego rozdziału zespołu Hedone

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 15:27
- Kilka lat temu wymyśliłem taki tytuł, nie wiedząc jeszcze, że dożyjemy czasów, w których słowo "samotność" nabierze zupełnie nowego wymiaru - mówi o utworze "What Dickens Says About Loneliness" lider zespołu Hedone Maciej Werk. Jego grupa wraca do wspólnej pracy po 15 latach.
rozwiń zwiń