Maciej Werk: to jest zapowiedź nowego rozdziału zespołu Hedone

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 15:27
- Kilka lat temu wymyśliłem taki tytuł, nie wiedząc jeszcze, że dożyjemy czasów, w których słowo "samotność" nabierze zupełnie nowego wymiaru - mówi o utworze "What Dickens Says About Loneliness" lider zespołu Hedone Maciej Werk. Jego grupa wraca do wspólnej pracy po 15 latach.
Audio
  • Rozmowa z liderem zespołu Hedone (Muzyczna Jedynka)
Maciej Werk
Maciej WerkFoto: Polskie Radio / Youtube

Hedone powraca na muzyczną scenę po 15 latach. Zespół Macieja Werka opublikował właśnie premierowy utwór.

- "What Dickens Says About Loneliness" to utwór, który trochę jest premierowy, a jednak trochę ma bazę w starym szkicu, który już miał taki tytuł. Wymyśliłem kilka lat temu tytuł, nie wiedząc jeszcze, że dożyjemy czasów, w których słowo "samotność" nabierze zupełnie nowego wymiaru. Tekst do tego utworu powstał właściwie kilka dni temu - opowiada Maciej Werk.

Źródło: Hedone / Youtube

Hedone i Charles Dickens

Gość Jedynki przyznaje, że tekst piosenki bazuje na jednym z cytatów z "Opowieści o dwóch miastach" Charlesa Dickensa - "Nie dba o mnie nikt na świecie i ja nie dbam o nikogo".

- Ale to nie jest do końca tak, że ta piosenka jest o samotności zarazem jednak egoistycznej, tylko właśnie o czymś zupełnie innym. O tym, jak można dusić się we własnym sosie oraz jak bardzo jesteśmy przyzwyczajeni do działań społecznych i socjalnych. Myślę, że wielu słuchaczy dostaje po prosty zwykłego świra, siedząc w domu. I nie ma w tym nic dziwnego - twierdzi Maciej Werk.

Maciej Werk zauważył, że najnowszy utwór jest zapowiedzią nowego rozdziału muzycznego zespołu Hedone, który aktualnie gra muzykę industrial dub.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Marcin Kusy 

Gość: Maciej Werk (Hedone)

Data emisji: 1.04.2020

Godzina emisji: 13.29

DS

Czytaj także

Igor Herbut: każdy znajdzie swoje interpretacje "Ro"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 17:23
- Wypuszczając utwór "Ro", spotkałem się z komentarzami, że LemON poszedł w tę stronę. Nie. LemON to jest LemON, a Igor Herbut to Igor Herbut. Chciałbym, żeby to było jasne. Zresztą to też nawet słychać - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Igor Herbut, który wydał nowy singiel zapowiadający album "Chrust".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Ostrowska: jestem złożoną osobowością

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 17:09
- Jestem złożoną osobowością jak każda kobieta - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Ostrowska. Piosenkarka zaprezentowała drugi singiel ze swojej najbardziej kobiecej i lirycznej płyty "Na świecie nie ma pustych miejsc".
rozwiń zwiń