Wojciech Skibiński o "Podróży z Cohenem"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 14:50
Aktor Teatru Słowackiego w Krakowie Wojciech Skibiński mówi w "Muzycznej Jedynce" o swoim powiązaniu z twórczością Leonarda Cohena oraz dla trudnego dla artystów czasu, który jest spowodowany pandemią koronawirusa. Wielu artystów musiało odwołać swoje koncerty i spotkania z widzami. 
Audio
  • Wojciech Skibiński o powiązaniu z twórczością Leonarda Cohena (Muzyczna Jedynka)
Leonard Cohen
Leonard CohenFoto: Shutterstock.com/Route66

Rozmówca Pawła Sztompke zaznacza, że to nie jest łatwy czas dla artystów, którzy tracą to co mają na co dzień, czyli kontakt z publicznością. - To jest niełatwy okres dla nas wszystkich, a szczególnie my aktorzy tracimy sól tego co robimy czyli kontakt z publicznością, bo na tym polega nasza zabawa i nasz zawód - mówi Wojciech Skibiński.

Gość audycji zdradza, że nie marnuje tego czasu angażując się w różne projekty w sieci. - W naszym teatrze jest taka inicjatywa, że robimy różnego rodzaju projekty, kręcić filmiki i wysyłać do naszej publiczności, naszych wiernych odbiorców - dodaje. 

W styczniu 2019 roku Wojciech Skibiński wraz z Krzysztofem Taraszką na antenie Programu 1 Polskiego Radia zaśpiewali piosenki Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Zembatego. 


- Trudno, żebyśmy się nie zrośli z człowiekiem, który nas trochę prowadził przez życie. Jak to ja nazywam w programie naszym "Podróż z Cohenem" idziemy z Cohenem razem ręka w rękę i wiele się od niego dowiadujemy. Dodaje nam otuchy do różnego rodzaju blasku i cieni naszego życia - dopowiada w rozmowie z Pawłem Sztompke, Wojciech Skibiński. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Wojciech Skibiński (aktor Teatru Słowackiego w Krakowie)

Data emisji: 02.04.2020 r.

Godzina emisji: 13.27

ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Twarzą w twarz …. z Cohenem

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 23:05
Piosenki w tłumaczeniu Macieja Zembatego na żywo śpiewają Wojciech Skibiński i Krzysztof Taraszka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzech Piotrowski: obchodzimy dziesięciolecie World Orchestra

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 16:48
- W tym roku obchodzimy dziesięciolecie World Orchestra. Planujemy parę koncertów w Polsce, mamy kilka koncertów zagranicą. Będzie cały szereg wydarzeń - zapowiada w Programie 1 Polskiego Radia lider i pomysłodawca tego międzynarodowego projektu Grzech Piotrowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Utwory Perfectu i Lady Pank. Januszkiewicz: wybitne i ponadczasowe teksty

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 15:20
- Wychowywałem się na muzyce tych dwóch gigantycznych zespołów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Januszkiewicz. Artysta przygotowuje nowy album, w którym można będzie usłyszeć utwory Perfectu i Lady Pank w nowej aranżacji. W "Muzycznej Jedynce" przedpremierowo usłyszeliśmy "Mniej niż zero".
rozwiń zwiń