Janusz Wawrowski o koncertach online: trzeba trzymać formę

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 17:53
- To podtrzymuje w nas nadzieję i ten ogień, że jak wrócą normalne czasy, będziemy mogli wyjść do sal koncertowych, studiów nagraniowych i po prostu będziemy w dobrej formie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o koncertach online Janusz Wawrowski, jeden z najwybitniejszych skrzypków swojego pokolenia.
Audio
Janusz Wawrowski ze skrzypcami Stradivariusa
Janusz Wawrowski ze skrzypcami StradivariusaFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

Janusz Wawrowski jest nie tylko wspaniałym skrzypkiem, ale także właścicielem i użytkownikiem wyjątkowego instrumentu - skrzypiec z 1685 roku zbudowanych przez Antonia Stradivariego.

Koncerty w internecie

- Cały czas staram się trzymać formę. Po kilku dniach szoku postanowiłem, że podwyższę swoje umiejętności internetowe i użytkowania wszystkich moich sprzętów. Staram się przenieść swoje działania do internetu - opowiada Janusz Wawrowski.

Gość Jedynki przyznaje, że wielu muzyków z całego świata podejmuje inicjatywy koncertów online. Sam też otrzymał propozycję udziału w festiwalu streamingowym, który zostanie zorganizowany w Korei Południowej. W trakcie koncertów mają zostać przeprowadzone zbiórki na pomoc dla ofiar koronawirusa. Występy polskiego skrzypka można będzie śledzić na jego Facebooku i Instagramie.

Nie wyobraża sobie siedzieć bezczynnie

- Jest to coś, co możemy w tym momencie robić, tak jak lekcje, które prowadzę ze studentami online. Wiadomo, że wszyscy mamy zakaz wychodzenia, szczególnie w celach rozrywkowych czy kulturalnych, ale to podtrzymuje w nas nadzieję i ten ogień, że jak wrócą normalne czasy, będziemy mogli wyjść do sal koncertowych, studiów nagraniowych i po prostu będziemy w dobrej formie. Nie wyobrażam sobie siedzieć bezczynnie przez kilka tygodni albo miesięcy. To tak jak w sporcie, trzeba trzymać formę - słyszymy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Janusz Wawrowski (skrzypek)

Data emisji: 2.04.2020

Godzina emisji: 14.23

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sebastian Wypych: Roby Lakatos ma zjawiskową technikę

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 14:20
Już 13 stycznia w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpi jeden z najwybitniejszych współczesnych skrzypków Roby Lakatos. Koncert odbędzie się pod hasłem "Szalone skrzypce - muzyka świata". - Będzie to program z pogranicza muzyki klasycznej z elementami improwizacji oraz tanga. Będzie również muzyka filmowa - mówi Sebastian Wypych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzech Piotrowski: obchodzimy dziesięciolecie World Orchestra

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 16:48
- W tym roku obchodzimy dziesięciolecie World Orchestra. Planujemy parę koncertów w Polsce, mamy kilka koncertów zagranicą. Będzie cały szereg wydarzeń - zapowiada w Programie 1 Polskiego Radia lider i pomysłodawca tego międzynarodowego projektu Grzech Piotrowski.
rozwiń zwiń