"Wszystko będzie dobrze". Musisz tego posłuchać!

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 10:35
Golec uOrkiestra, Enej, Feel, Roksana Węgiel, Tulia, Halina Mlynkova, Natalia Kawalec i Wojciech Cugowski postanowili dodać Polakom otuchy w czasie pandemii koronawirusa i nagrali wspólnie piosenkę "Wszystko będzie dobrze". Utwór można było usłyszeć w "Muzycznej Jedynce".
Audio
  • Ten utwór ma dodać otuchy Polakom (Muzyczna Jedynka)
  • Paweł Golec o powstaniu piosenki "Wszystko będzie dobrze" (Cztery pory roku/Jedynka)
Fragment teledysku piosenki Wszystko będzie dobrze
Fragment teledysku piosenki "Wszystko będzie dobrze"Foto: screen YouTube

"Wszystko będzie dobrze" powstało w wyniku współpracy Biura Programu "Niepodległa" i znanych artystów z polskie sceny muzycznej.

- Słowa mają ogromną moc, a ich siła daje nadzieję i mobilizuje nas do walki. Dobrym słowem, drobnym gestem możemy wywołać uśmiech na czyjejś twarzy, sprawić, że dzień, tydzień czy miesiąc staną się lepsze. Niech słowa ubrane w dźwięki staną się muzycznym antidotum na niepokój - mówi Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu "Niepodległa".

Celem projektu jest przypomnienie, że także w czasie pandemii, kiedy towarzyszy nam niepokój, mimo konieczności zachowania fizycznego dystansu, cały czas jesteśmy razem i wspólnie uda nam się przetrwać trudne chwile.

- Chcemy wesprzeć tym muzycznym akcentem wszystkich, którzy dziś troszczą się o nasze zdrowie: pracowników służb medycznych, ratowników, lekarzy, laborantów, epidemiologów, a także codziennych bezimiennych bohaterów, których praca jest równie ważna: policjantów, pracowników handlu, wolontariuszy, pomagających sobie wzajemnie sąsiadów i tych, którzy po prostu pozostali w domach, konsekwentnie stosując się do zaleceń, by zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii - dodaje Jan Kowalski.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Data emisji: 3.04.2020 

Godzina emisji: 14.36

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Lato o nowej płycie: niekoniecznie zakładałem, że potrwa to 18 lat

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 17:02
- Ta płyta płynęła własnym nurtem. Właściwie ja byłem obserwatorem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o debiutanckiej płycie "Dust Bowl Desert Night Fantasies" Piotr Lato. Artysta przygotowywał własny album przez… 18 lat. Dlaczego tak długo?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janek Pęczak o "Jestem": zrobiłem tę płytę, żeby z nią grać

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 17:00
- Czuję, że jest to pewnego rodzaju debiut, chociaż na scenie nie jestem od wczoraj - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Janek Pęczak. Gitarzysta zespołu T.Love wydał solowy album "Jestem", na którym również śpiewa.
rozwiń zwiń