Marek Dutkiewicz: mam nadzieję, że ten luz czeka nas już za chwilę

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 16:20
W obecnych czasach, kiedy otacza nas przygnębiająca atmosfera koronawirusa, piosenka ma duże znaczenie dla podtrzymania ducha. - Żeby nie trzymać państwa dłużej w niepewności zagramy "Dmuchawce, latawce, wiatr", czyli taką zwiewną, letnią piosenkę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marek Dutkiewicz, autor tekstów wielu polskich przebojów.
Audio
Marek Dutkiewicz
Marek DutkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Marek Dutkiewicz od 1969 roku napisał już kilkaset tekstów piosenek, z których wiele stało się przebojami. Współpracował m.in. z Budką Suflera, Kombi, Lombardem i Urszulą, a utwory z jego tekstami można było usłyszeć w wykonaniu takich artystów jak: Ewa Farna, Anna Jantar, Lady Pank, Varius Manx czy Papa Dance.

Piosenka na dobry nastrój

Co jego zdaniem jest najważniejsze w tekście, którego zadaniem jest podtrzymanie ducha? - Chyba ten wstęp "Obudzimy się wtuleni w południe lata" - wspomina utwór "Dmuchawce, latawce, wiatr", który napisał dla Urszuli.

- Myślę, że jest to od razu wprowadzenie w klimat piosenki, we wspaniałą, letnią pogodę i w taki luz, który mam nadzieję, że czeka nas już za chwilę. Bo na razie wyprowadzam psa pod wieczór i idę z nim przez taki pusty, wymarły Żoliborz (dzielnica Warszawy - red.), ale to chyba lada moment minie? - twierdzi Marek Dutkiewicz.

Źródło: ajgieTVretro / Youtube

Spędźmy Święta oddzielnie

Gość Jedynki dołącza się do apelu skierowanego do nas wszystkich, aby w te Święta nie odwiedzać rodziny, bliskich i znajomych, ponieważ tegoroczną Wielkanoc musimy spędzić sami, żeby później być znów razem. Marek Dutkiewicz na czas pandemii poleca korzystanie np. z komunikatorów internetowych.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: Marek Dutkiewicz (autor tekstów piosenek)

Data emisji: 7.04.2020 

Godzina emisji: 13.23

DS

Czytaj także

Weekend z gwiazdą: Marek Dutkiewicz zabierze nas windą do nieba

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 16:55
Dziennikarz i scenarzysta, ale przede wszystkim autor tekstów piosenek, z których wiele stało się prawdziwymi hitami, w cyklu "Bez tajemnic" opowie o współpracy z 2 plus 1, Budką Suflera, Urszulą, Lady Pank czy Ewą Farną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przepis na letni i gorący przebój? Zapytaj Marka Dutkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 17:56
- Gdyby nie sukces moich utworów, to niewykluczone, że dziś byłbym sfrustrowanym prawnikiem, z którym nie miałbyś powodów do rozmowy - przyznał w rozmowie z Romanem Czejarkiem Marek Dutkiewicz, autor tekstów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jest taki dom" - piosenka, która powstała z potrzeby serca

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 14:22
"Jest taki dom" to piosenka charytatywna, która powstała specjalnie z myślą o Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie i jego mieszkańcach. Pomysłodawcą stworzenia takiego utwór jest Marcin Nierubiec, kompozytor muzyki, a autorem tekstu Marek Dutkiewicz.
rozwiń zwiń