Ola Kiziniewicz: sedno przemyśleń i refleksji

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 16:38
- Ten delikatny dystans idealnie wpasował się w obecną sytuację - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Ola Kiziniewicz. Piosenkarka nagrała płytę właśnie o tytule "Delikatny dystans".  Czy jest to jej życiowa dewiza?
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/PrinceOfLove

- To jest to, czego życzę nam wszystkim teraz. I to, o czym chcę, żebyśmy wszyscy pamiętali, że do tego, co nas trapi, ale też do tego, co nas inspiruje i cieszy, zawsze powinniśmy zachować delikatny dystans - twierdzi Ola Kiziniewicz.

Pierwsza płyta

Piosenkarka właśnie skończyła nagrywanie materiału na debiutancką płytę. - Pojawią się elementy bluesowe, jazzowe, soulowe, ale też piosenki poetyckiej. Wszystko to stanowi jak dla mnie bardzo ciekawe połączenie - tłumaczy.

- Sprawy, które poruszam w utworach, wydaje mi się, że często stanowią sedno przemyśleń i refleksji osób w młodym wieku, ale nie tylko. Śpiewam o czasie, relacjach, emocjach, drodze, którą każdy z nas stara się wybrać dla siebie i o tym, co nas cieszy, inspiruje, trapi i właśnie o tym delikatnym dystansie, o którym już mówiłam i który też jest tytułem naszej płyty - opowiada Ola Kiziniewicz.

Cenne uwagi Krzysztofa Barcika

Jak zdradza gość "Muzycznej Jedynki", płyta powstała we współpracy z Krzysztofem Barcikiem. - Jestem mu bardzo wdzięczna za zaproszenie do projektu, ponieważ podczas tworzenia byłam w stanie bardzo się rozwinąć i dostałam od niego wiele cennych uwag, które zachowam na cały czas mojej, mam nadzieję, rozwijającej się kariery - słyszymy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawiała: Anna Will

Gość: Ola Kiziniewicz 

Data emisji: 9.02.2020 

Godzina emisji: 14.25

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sosnowski o nowej płycie. "Piosenki nie są na jedno kopyto"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 17:10
- Różnorodność jest swego rodzaju zaletą tej płyty - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sosnowski. Artysta opowiedział słuchaczom o najnowszym albumie "Tylko się nie denerwuj", który ukazuje jego jeszcze barwniejsze oblicze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janek Pęczak o "Jestem": zrobiłem tę płytę, żeby z nią grać

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 17:00
- Czuję, że jest to pewnego rodzaju debiut, chociaż na scenie nie jestem od wczoraj - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Janek Pęczak. Gitarzysta zespołu T.Love wydał solowy album "Jestem", na którym również śpiewa.
rozwiń zwiń