Renata Przemyk o granicy między prawdą a kłamstwem

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 19:52
- W piosence "Kłamiesz" śpiewamy razem z Vieniem o tym, jak granica między prawdą a kłamstwem nie zawsze bywa wyraźna. Zdarza się, że przesuwamy ją w którąś stronę, która wydaje się być bardziej korzystna - mówi w "Muzycznej Jedynce" Renata Przemyk. 
Audio
  • Renata Przemyk o singlu "Kłamiesz". (Muzyczna Jedynka)
Renata Przemyk, Vienio Kłamiesz (autor okładki singla  Jacek Sroka)
Renata Przemyk, Vienio "Kłamiesz" (autor okładki singla – Jacek Sroka)Foto: Jacek Sroka/mat. promocyjne

Rozmówczyni Marcina Kusego podkreśla, że często kłamiemy po to aby poczuć się lepiej lub boimy się powiedzieć prawdę z różnych powodów. Zauważa, że prawda, wcześniej czy później "wychodzi na jaw" i uderza ze zdwojoną siłą. - Myślę, że każdy z nas kilka razy w życiu się o tym przekonał. Piosenka będzie przez to wiecznie aktualna - dodaje wokalistka. 

źródło: Agora Muzyka/Youtube

Teledysk do nowego utworu powstał wedle pomysłu Jarosława Migonia z obrazami grafika, malarza i rysownika Jacka Sroki. - Obrazy Jacka Sroki są bardzo ekspresyjne, wymowne, głębokie - mówi Renata Przemyk. - Te obrazy są bardzo kolorowe, specjalnie zostały dobrane do tego teledysku - opowiada wokalistka. 

Renata Przemyk utwór "Kłamiesz" śpiewa wspólnie z Vieniem. Wokalista zdradza, że raper późno dołączył do ekipy. - Vienio to bym impuls. Potrzebowałam właśnie takiego mocnego komentarza i też ucieszyłam się, że się zgodził i dopisał część tekstu - dodaje. 

***

"Kłamiesz" to pierwszy singiel promujący jubileuszowe wydawnictwo "Renata Przemyk i Mężczyźni". Trzynaście piosenek na trzydziestolecie pracy artystycznej, zaśpiewanych w duetach z wyjątkowymi mężczyznami. Premiera płyty odbędzie się 8 maja 2020 roku. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Anna Will

Rozmawia: Marcin Kusy 

Gość: Renata Przemyk (wokalistka)

Data emisji: 9.04.2020 r.

Godzina emisji: 14.35

ans 


Czytaj także

Maciej Tubis o "So Us": ta płyta jest narzędziem do tego, aby przyjść i posłuchać nas na żywo

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 18:05
Pianista jazzowy, Maciej Tubis na antenie Programu I Polskiego Radia zaprezentował nowy album zespołu Trio Tubis. "So Us" to trzecia studyjna płyta formacji stworzona w ciągu trzech lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk: takiej płyty nie mogłabym nagrać w pojedynkę

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 14:30
8 maja ukaże się najnowsza płyta Renaty Przemyk, a niej trzynaście piosenek zaśpiewanych w duetach z wyjątkowymi Mężczyznami. - Takie spotkania wydobywają z utworów nowy sens. Nadają im dodatkowe znaczenie - mówi artystka. 
rozwiń zwiń