Najpiękniejsze polskie piosenki w wykonaniu Rafała Brzozowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 14:49
W ubiegłą sobotę, 18 kwietnia, Telewizja Polska wyemitowała kolejny z cyklu koncertów "Muzyka na dobry wieczór" - tym razem wystąpił Rafał Brzozowski, który wraz z zaproszonymi gośćmi wykonał polskie utwory z lat 60. i 70.  
Audio
  • Najpiękniejsze polskie piosenki w wykonaniu Rafała Brzozowskiego (Muzyczna Jedynka)
Rafał Brzozowski
Rafał BrzozowskiFoto: Grzegorz Śledź/Polskie Radio

Koncert został zrealizowany bez udziału publiczności i z zachowaniem restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa. Artysta wraz z zaproszonymi gośćmi wykonał cieszące się ogromną popularnością utwory, m.in.: "Zacznij od Bacha", "Medytacje wiejskiego listonosza", "Nie domykajmy drzwi".

- Staraliśmy się zrobić coś innego, pokazać duety wirtualne, które są możliwe, chociaż przedsięwzięcie dosyć pracochłonne - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Rafał Brzozowski. - Myślę, że było warto, rzeczywiście koncert był bardzo ciekawy - dodał wokalista. 


Koncert zgromadził przed ekranami telewizorów blisko 1 mln 200 tys. widzów. - Energia jest inna, ale jest duża świadomość tego, że sporo osób ogląda i czuć, że ta publiczność jest - podkreślił Rafał Brzozowski. 

Cały koncert spuentowała piosenka Skaldów pt: "Nie domykajmy drzwi". - Okazało się, że warstwa tekstowa tak się układa jak już zaczęliśmy to śpiewać na próbie i przesłaniem tej piosenki spuentowaliśmy koncert - dodał rozmówca Marii Szabłowskiej. 

źródło:KR Muz/Youtube


Podczas koncertu widzowie Telewizji Polskiej mogli wysyłać pozdrowienia dla bliskich, podziękowania, czy słowa wsparcia w ramach SMS-owego "Łańcucha dobrych serc".


***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Gość: Rafał Brzozowski (wokalista)

Data emisji: 21.04.2020 r. 

Godzina emisji: 13.26

TVP/ans 

Czytaj także

Tomasz Szczepanik: chcieliśmy uczcić fenomen Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 16:41
- Chcieliśmy uczcić Wojciecha Młynarskiego i to, że mogliśmy zmierzyć się z jego twórczością oraz fenomenem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus. Muzycy nie tylko wydali płytę, ale również zagrali koncert poświęcony Wojciechowi Młynarskiemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lady Gaga, Elton John i inni artyści wystąpią dla medyków. Zdalny koncert "Together At Home"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 10:31
Koncerty na całym świecie zostały odwołane, to jednak nie powstrzymuje artystów przed występami dla fanów. Robią to za pośrednictwem kanałów internetowych. Teraz największe gwiazdy muzyki rozrywkowej z całego świata chcą zagrać dla medyków walczących na pierwszej linii z pandemią koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historyczny koncert "One World: Together At Home" za nami

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 14:28
Obejrzyjcie wszystkie występy.
rozwiń zwiń