Sławomir Łosowski: na nowym albumie znajdą się premierowe utwory

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 19:50
- Mam nadzieję, że pod koniec tego roku lub na samym początku przyszłego wyjdzie nasz nowy album głównie z premierowymi utworami. (...) Być może znajdą się remiksy starych piosenek, ale głównie to będą nowe kompozycje - mówił w "Muzycznej Jedynce" Sławomir Łosowski, lider zespołu Kombi. 
Audio
  • Sławomir Łosowski: na nowym albumie znajdą się premierowe utwory (Muzyczna Jedynka)
Sławomir Łosowski
Sławomir ŁosowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W 2019 roku muzyk obchodzi 50-lecie swojej działalności artystycznej, które uczcił koncertem Kombi w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. 22 listopada 2019 roku ukazał się album zespołu "Bez ograniczeń energii 5-10-50" związany z jubileuszem artysty. - Jubileuszowa płyta to był wybór utworów, które były w przeszłości skomponowane, a także w kilku w nowych wersjach aktualnie granych na koncertach - mówił muzyk. - Teraz będą nowe kompozycje - dodał. 

Gość audycji w rozmowie z Anną Will zdradził, że w czasie pandemii pracuje nad nową muzyką, a niedawno skończył rearanżację słynnego hitu Kombi "Taniec w słońcu", który na przyszłych koncertach będzie grany z oprawą laserową. - Starałem się zrobić jak najbardziej ilustracyjną muzykę, żeby lasery mogły pokazać swoje możliwości działania w tej muzyce. (...) Zrobiłem ten utwór bardziej pod film, ale to nie będzie film, tylko aranżacja laserowa - wyjaśnia Sławomir Łosowski. 

źródło: MTJ Wytwórnia Muzyczna/Youtube 

Sławomir Łosowski mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że obecna sytuacja, w której się znaleźliśmy jest pewną motywacją dla wielu ludzi. - Ta sytuacja wyzwala pewną konieczność pracy z innymi, żebyśmy wspólnie poradzili sobie z problemem - w przypadku epidemii - ocenił muzyk. - Większość moich sąsiadów stosuje się do wszystkich zaleceń i faktycznie Polska na tle innych krajów wygląda dobrze, jeżeli chodzi o przejście przez tą epidemię - dodał. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Gość: Sławomir Łosowski (muzyk, lider zespołu Kombi) 

Data emisji: 23.04.2020 r. 

Godzina emisji: 13.20

ans

Czytaj także

Sławomir Łosowski: nagrywałem świerszcze i szum wiatru

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 16:41
Ukazał się nowa płyta z piosenkami zespołu Kombi "Bez ograniczeń energii 5-10-50". To krążek szczególny bo podsumowujący 50 lat działalności artystycznej Sławomira Łosowskiego, kompozytora, producenta, założyciela i lidera grupy KOMBI. 
rozwiń zwiń