Maciej Kurowicki z EvoRevo o singlu "Kłamiesz": w tekście jest dużo miłości

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 15:40
- Mam wrażenie, tak jak słucham tej piosenki po kilku latach od napisania tekstu, że w tym tekście jest dużo miłości. Czasami w relacji, która jest skomplikowana, która nie działa, w której coś sobie zarzucamy, wcale nie musi być emocji destrukcyjnej - mówił w "Muzycznej Jedynce" wokalista grupy EvoRevo Maciej Kurowicki. 
Audio
  • Maciej Kurowicki z EvoRevo o opowiada o singlu "Kłamiesz" i albumie "Dwubiegunowa" (Muzyczna Jedynka)
23 zespołu Evorevo - od lewej Igor Pudło i Maciek Kurowicki
2/3 zespołu Evorevo - od lewej Igor Pudło i Maciek KurowickiFoto: Czwórka/Bartek Koziczyński

Wrocławski zespół Evorevo powstał z inicjatywy Igora Pudło (Skalpel). Drugim członkiem jest Tomasz "Magiera" Janiszewski, jeden z czołowych polskich producentów hip-hopowych, działający w duecie White House.

Pierwsza płyta Evorevo "Underpop" była bardzo eklektyczną, wręcz ekscentryczną kolekcją utworów elektronicznych. Na albumie nie zabrakło gości - Piotr "Emade" Waglewski, Barbara Wrońska (Pustki, Ballady i Romanse) i Maciek Kurowicki (Hurt), który ostatecznie dołączył do składu jako frontman. W tej konfiguracji panowie nagrali płytę “Dwubiegunowa”. Evorevo stanowi dziś syntezatorowo-poetyckie trio o zwartej koncepcji artystycznej.

- W pewnym momencie (5-6 lat temu) kiedy powstawała pierwsza instrumentalna płyta EvoRevo "Underpop" członkowie postanowili mnie zaprosić do zaśpiewania jednej, potem dwóch piosenek - zdradza wokalista. - Prócz mnie na tej płycie pojawia się Basia Wrońska i z tej współpracy wyniknęła propozycja stworzenia następnej płyty - dodaje. 


Źródło: Manufaktura Legenda / Youtube


"Dwubiegunowa" na winylu 

Album ukazał się 26 października 2018 roku. Jednocześnie (oprócz wersji kompaktowej) płyta pojawiła się w wersji winylowej: na kolorowym (limitowanym) i czarnym 180g winylu. - To jest pierwsza płyta z moim udziałem, która ukazała się na winylu. Wstrząsającym doświadczeniem był odsłuch tej płyty, bo okazało się, że słyszę dźwięki i przestrzenie, których nie słyszałem w czasie produkcji - mówi Maciej Kurowicki. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler

Gość: Maciej Kurowicki (wokalista grupy EvoRevo) 

Data emisji: 01.05.2020 r. 

Godzina emisji: 13.17

mat. prasowe/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cleo o nowych albumach: słuchacz będzie miał taką Cleo, jaką sobie zażyczy

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 15:50
- Powstaną dwie płyty oddzielne, bo stwierdziłam, że to nie będzie dwupłytowy album, który będzie bliźniakiem. To będą dwie oddzielne płyty i słuchacz będzie miał taką Cleo jaką sobie zażyczy: nowoczesną albo oldschoolową - deklaruje wokalistka na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Szroeder: druga płyta będzie tworzyć całość różnych inspiracji

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 16:39
W 2018 roku wokalistka rozpoczęła pracę nad drugim albumem studyjnym. Dzisiaj (3.04) do sieci trafił nowy singiel Natalii Szroeder pt. "Pestki", który jest pierwszym premierowym utworem od kilku miesięcy. W internecie pojawił się także oficjalny teledysk do nowego utworu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Czartoryska-Niemczycka pokazuje światu autorską płytę!

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 14:50
Aktorka, wokalistka, mama trójki dzieci sześć lat temu zaczęła tworzyć autorską płytę, która jest odzwierciedleniem jej doświadczeń, opowieścią o emocjach towarzyszących wielkim zmianom w życiu. - W chwili, w której teraz jesteśmy, mam wrażenie, że możemy jej poświęcić więcej uwagi, wsłuchać się w niezwykle ważne teksty i docenić aktualność tych kompozycji - mówi w "Muzycznej Jedynce" Anna Czartoryska-Niemczycka. 
rozwiń zwiń