Misia Furtak o nowym utworze. "Jest polem do zastanowienia się"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 15:40
- Ta piosenka daje dobry rozpęd i jest też takim miejscem do stawiania pytań, tylko już zupełnie inaczej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Misia Furtak. Czego zapowiedzią jest utwór "Energia"?
Audio
Misia Furtak
Misia FurtakFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

W poniedziałek (4.05) ukazał się nowy utwór Misi Furtak - "Energia".  Tekst nawiązuje do poczucia wspólnoty i zachęca do tego, że warto uwierzyć w swoją sprawczość. Wokalistka w ubiegłym roku wydała album "Co przyjdzie?", który w pewien sposób uzupełnia się z najnowszą piosenką.

czytaj więcej
1200x660_Maj polskiej piosenki.jpg
Maj miesiącem polskiej piosenki w Jedynce

Ona całkowici pasuje do obecnej rzeczywistości

- Zadawałam te pytania, ponieważ wydawało mi się, że tempo, do którego doszliśmy, jest tak potężne i takie, że nawet jeśli uda się wyhamować, to hamowanie będzie trwało bardzo długo, zanim zdążymy powrócić do swoich spokojnych myśli (…). Ta piosenka, którą napisałam jeszcze zanim wszystko się zaczęło, trochę stała się kontynuacją tej myśli. Słuchając jej zdałam sobie sprawę, że ona całkowicie pasuje i zyskuje wręcz dużo dodatkowych znaczeń - opowiada Misia Furtak.

Wokalistka przyznaje, że "Energia" jest polem do zastanowienia się, czego wcześniej nam brakowało, czego robiliśmy za dużo bądź za mało i jak teraz patrzymy na rzeczywistość.

Źródło: Misia Furtak / Youtube

Dwie perspektywy

Do utworu powstały również dwa klipy. Pierwszy został wykonany z filmików, które przesłali fani, natomiast drugi przygotował artysta wizualny Jakub Jakobiszyn.

- Klip, który jest zrobiony z filmików od ludzi, jest bardzo ciepły. Jest na nim dużo psów, biegania po domu i taka perspektywa ze środka. Natomiast perspektywa Korbusje jest z zewnątrz: chodzenie po pustym mieście i przyglądanie się takiej dziwnej pandemicznej rzeczywistości. Klipy uzupełniły się i to jest tak naprawdę ta sama historia, tylko z dwóch perspektyw - tłumaczy Misia Furtak.

Źródło: Misia Furtak / Youtube

Artystka zapowiada kolejne kroki muzyczne, aczkolwiek czeka na rozwój sytuacji związanej z pandemią. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Misia Furtak (wokalistka)

Data emisji: 4.05.2020

Godzina emisji: 13.22

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aleksandra Krat o muzyce: wejść w nią całym sercem

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 16:39
- Ona jest po prostu gdzieś w tam w środku - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o swojej muzyce Aleksandra Krat. W niedzielę premierę miał jej nowy utwór "Samplejs".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Czartoryska-Niemczycka pokazuje światu autorską płytę!

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 14:50
Aktorka, wokalistka, mama trójki dzieci sześć lat temu zaczęła tworzyć autorską płytę, która jest odzwierciedleniem jej doświadczeń, opowieścią o emocjach towarzyszących wielkim zmianom w życiu. - W chwili, w której teraz jesteśmy, mam wrażenie, że możemy jej poświęcić więcej uwagi, wsłuchać się w niezwykle ważne teksty i docenić aktualność tych kompozycji - mówi w "Muzycznej Jedynce" Anna Czartoryska-Niemczycka. 
rozwiń zwiń