Siostra Janina, piosenkarka w habicie, śpiewa nie tylko dla osób religijnych

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 15:17
Rzadko zdarza się,  żeby jakiś debiut był aż tak zaskakujący. Bo Siostrę Janinę poza jej talentem, śpiewem czy grą na gitarze wyróżnia jedna rzecz: na co dzień jest zakonnicą. Ale noszony przez nią habit w niczym jej nie ogranicza, wręcz odwrotnie: Janina czyli Anna Kaczmarzyk - siostra należąca do Zgromadzenia Służebniczek NMP NP, postanowiła wyjść do ludzi ze swoją muzyką.
Audio
  • Siostra Janina o piosenkach z wartościami (Muzyczna Jedynka)
Siostra Janina
Siostra JaninaFoto: PR

Uzbrojona w swój głos, ukulele, gitarę ale też we własną wiarę wchodzi w sferę dotąd praktycznie nie znaną dla osób duchownych. To nie jest jednak muzyka skierowana tylko do osób wierzących i religijnych. To muzyka dla wszystkich. I może być to jeden z najciekawszych debiutów ostatnich lat.

Singiel "Żyję swoim tempem" zapowiada płytę długogrającą, zatytułowaną "Zajmij się mną". Premiera jest zapowiedziana na 22 maja.

- Tu nie chodzi, żeby stricte zajmować się mną - śmieje się zakonnica w Programie 1 Polskiego Radia. Wyjaśnia, że chodzi o akceptację siebie, zgodę na różne wady, ale też zalety, - Naszym celem było to, aby skierować treści o charakterze uniwersalnych wartości do środowiska niekoniecznie tylko religijnego - mówi Siostra Janina. Według niej, środowisko religijne ma wystarczająco dużo narzędzi, aby sięgnąć po wyższe wartości. Ona zaś chciała wzbudzić zainteresowanie wartościami w środowisku nie utożsamiającym się z religią, wejść w popkulturę.

Artystka dużą wagę przywiązuje do tekstów, których jest autorką. - Teksty są moimi osobistymi przeżyciami, jako człowieka, kobiety, siostry zakonnej, a także artystki - wyznaje. Poza akustycznym brzmieniem takich instrumentów jak ukulele czy akordeon, pełno na niej nowoczesnych rozwiązań. Zespół składa się z trzech muzyków i z niej, w sumie cztery osoby.

Płytę wydaje Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Więcej informacji na stronie sklepu Polskiego Radia.

sklep polskie radio
sklep.polskieradio.pl

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej piosenką "Żyję swoim tempem".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Siostra Janina (zakonnica, piosenkarka)

Data emisji: 14.05.2020

Godzina emisji: 13.43

ag


Zobacz więcej na temat: piosenka Paweł Sztompke
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czuła przystań" - druga odsłona nowego albumu Olgi Bończyk

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 15:25
Ponad pół roku temu powstał singiel "Więcej niż kochanek". Teraz przyszła pora na kolejny utwór Olgi Bończyk pt. "Czuła przystań" zwiastujący nowy album wokalistki. - Obiecałam, że jesienią będzie drugi singiel i dotrzymałam słowa - mówiła artystka na antenie radiowej Jedynki.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Utwory Perfectu i Lady Pank. Januszkiewicz: wybitne i ponadczasowe teksty

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 15:20
- Wychowywałem się na muzyce tych dwóch gigantycznych zespołów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Januszkiewicz. Artysta przygotowuje nowy album, w którym można będzie usłyszeć utwory Perfectu i Lady Pank w nowej aranżacji. W "Muzycznej Jedynce" przedpremierowo usłyszeliśmy "Mniej niż zero".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Skibiński o "Podróży z Cohenem"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 14:50
Aktor Teatru Słowackiego w Krakowie Wojciech Skibiński mówi w "Muzycznej Jedynce" o swoim powiązaniu z twórczością Leonarda Cohena oraz dla trudnego dla artystów czasu, który jest spowodowany pandemią koronawirusa. Wielu artystów musiało odwołać swoje koncerty i spotkania z widzami. 
rozwiń zwiń