Artur Gadowski (IRA): niekoniecznie jestem w stanie zaśpiewać wszystko

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 18:30
Obecnie koncerty zostały odwołane i bardzo powszechne stało się granie zespołowe w internecie. Robi tak Artur Gadowski, który jest zapraszany do wspólnych występów nie tylko z kolegami z zespołu IRA, ale też z innymi muzykami. Czasem jednak odmawia. W piątek (15.05) miał premierę utwór "W górę patrz", któremu towarzyszył wideoklip. Do zobaczenia u nas.
Audio
  • Artur Gadowski o nowym singlu zespołu IRA "W górę patrz" (Muzyczna Jedynka)
Artur Gadowski
Artur GadowskiFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Muzyk przyznaje, że dostaje propozycje, żeby z kimś na przykład zaśpiewał duet. Ale zastrzega, że nie jest uniwersalnym wokalistą. - Wymyśliłem sobie kiedyś swój charakterystyczny sposób śpiewania i sprawdza się on w jednym, góra dwóch gatunkach muzycznych - mówi w Programie 1 Polskiego Radia. Dlatego osobom, które proponują mu zaśpiewanie jakiejś piosenki odpowiada, że dopóki nie pozna piosenki i nie zorientuje się, czy jest w stanie ją zaśpiewać, to nie podejmie decyzji, czy wejść w taki układ. - Ludzie mówią "ha, ha, pan żartuje". Nie, nie żartuję, mówię serio - podkreśla.

Strona zespołu IRA na Facebooku Strona zespołu IRA na Facebooku

Artur Gadowski ujawnia, że zespół IRA ma gotową płytę. Piosenka "W górę patrz", która zadebiutowała w "Muzycznej Jedynce" była gotowa już rok temu. - Okazało się, że w dzisiejszych czasach, żeby w radiu zrobić premierę musi być klip do utworu - wyjaśnia zwłokę muzyk. Wspomina, że kiedyś tak nie było, można było zrobić radiową premierę w każdej chwili. Ale teraz każde radio ma kanał na Youtubie, Facebooku i stronę internetową. - I wszyscy od razu chcą prezentować obrazek - mówi wokalista.

IRAOfficialVEVO/Youtube

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Artur Gadowski (Wokalista zespołu IRA)

Data emisji: 15.05.2020 

Godzina emisji: 14.25

ag

Czytaj także

IRA akustycznie - w Jedynce i na koncertach

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 09:05
Aż 10 lat musieliśmy czekać na kolejną płytę live grupy IRA. Sukces koncertu i krążka potwierdzają, że było warto.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa płyta zespołu IRA to dźwięki prosto z serca

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 16:30
Weterani polskiej sceny rockowej powracają z nową płytą. Krążek, który od 20 maja można znaleźć w sklepach, nosi tytuł "My".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół IRA wciąż w formie. Jest nowy singiel!

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 15:25
IRA działa na polskiej scenie muzycznej od 1987 roku. W maju formacja wydała 11. płytę studyjną pt. "My", a w czwartek (3.11) promowała w Jedynce swój nowy singiel.
rozwiń zwiń