Marika i przedpremierowa prezentacja singla "Jak na moje oko"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 16:38
20 maja Marika, czyli Marta Kosakowska zaprezentuje słuchaczom nowy singiel "Jak na moje oko" stworzony we współpracy z Kubą Karasiem. W "Muzycznej Jedynce" można posłuchać go przedpremierowo. To pierwszy od pięciu lat utwór Mariki.
Audio
  • Pierwszy po pięciu latach utwór Mariki (Muzyczna Jedynka)
Marika
MarikaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Długa przerwa na życie rodzinne
Ostatnią płytę piosenkarka wydała pięć lat temu. Od tego czasu sporadycznie pojawiała się na scenie. Okres ten przeznaczyła na życie rodzinne. - Ja pozornie jestem takim słoneczkiem, ale każde słoneczko ma akumulator i czasami ten akumulator trzeba podładować i z czegoś zrezygnować, żeby coś innego mogło się zadziać - wyjaśnia. Żartuje, że miała zaplanowane wydanie płyty po urodzeniu dziecka, ale w jej przypadku (i chyba w przypadku wielu innych mam) nie da się pogodzić wychowania dziecka i pracy artystycznej.

Marika sięga do korzeni
Piosenka "Jak na moje oko" i wiele innych powstało w domowym studiu Kuby Karasia, producenta muzycznego, kompozytora, muzyka. - Jestem zdumiona tym, jaką on ma w sobie świeżość i fajne, rześkie, młodzieńcze spojrzenie na wiele spraw - wyznaje Marika. Przyznaje, że Kuba wie o muzyce wiele rzeczy, o których ona już nie wie, z racji tego, że jest starsza i w ostatnim czasie wycofała się z życia muzycznego. On namówił ją, żeby sięgnęła do jej doświadczeń z reggae.

Oprócz "Jak na moje oko" są gotowe jeszcze dwie piosenki, które znajdą się na przyszłym albumie. Kiedy album pojawi się na rynku nie wiadomo.

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej piosenką "Jak na moje oko".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Marika, Marta Kosakowska (piosenkarka,

Data emisji: 15.05.2020 

Godzina emisji: 14.25

ag

Zobacz więcej na temat: Marika piosenka Ula Kaczyńska

Czytaj także

Marika: mam skłonność do wzruszeń i do patosu

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 12:10
Marika opowiedziała w "Muzycznej Jedynce" dlaczego lubi spiewać o poważnych sprawach, czego aktualnie słucha "po godzinach" i w jakich ważnych projektach uczestniczyła. Czy artystka czuje się być "głosem pokolenia"?
rozwiń zwiń