Lider zespołu Manchester: pracujemy jak kombajn

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 18:26
Trzecią płytę Manchester wydał trzy lata temu. Lider zespołu Sławomir Załęski zapewnia, że - jak to obrazowo ujął "pracujemy jak kombajn, bardzo szybko i bardzo sprawnie i mamy plony i mamy nagranych ze 20 nowych piosenek". - Tylko my nie skupiamy się na wydaniu płyty, tylko cały czas produkujemy nowe piosenki - wyjaśnia i zapewnia, że to dla zespołu jest obecnie najważniejsze.
Audio
  • Zespół Manchester z nową piosenką (Muzyczna Jedynka)
Zespół Manchester
Zespół ManchesterFoto: mat. promocyjne/FB

Sławomir Załęski przekonuje, że płyta wyjdzie na pewno, bo materiału mają na dwie płyty. - Trzeba się tylko zatrzymać i pochylić się nad tym, żeby utworzyć pewien zbiór - mówi w Programie 1 Polskiego Radia.

W 2019 roku po wielu latach w zespole nastąpiła zmiana. Odszedł Maciej Tacher, który rozpoczął karierę solową, a do zespołu wszedł Maciej Zadykowicz. - Usłyszałem go przypadkowo na Youtubie, bardzo mi się spodobał jego głos no i zaczęliśmy współpracować - wspomina muzyk. Okazało się, że Maciej Zadykowicz jest kompozytorem i tekściarzem i w zespole nastąpiła rewolucja. - Do tej pory ja byłem absolutnym hegemonem w zespole, jeśli chodzi o kompozycje, natomiast tu oddałam możliwość komponowania, co wcześniej było nie do pomyślenia - wyjaśnia lider zespołu Manchester.

. .

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej piosenkami "Lubię twoje włosy i "...bo życie ma smak".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Sławomir Załeński (gitarzysta, kompozytor, lider zespołu Manchester  )

Data emisji: 22.05.2020 

Godzina emisji: 14.22

ag


Czytaj także

Jan Borysewicz: na koncerty będziemy musieli poczekać

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 14:27
W obecnych czasach walki z koronawirusem wiele państw wprowadziło duże obostrzenia, w tym zakazało imprez masowych. Jan Borysewicz nie chce mówić, czy koncert, który miał się odbyć 21 marca w londyńskiej O2 Arena został definitywnie odwołany, czy jedynie przeniesiony. - My, czyli imprezy masowe, jesteśmy na końcu kolejki, jeżeli chodzi o powroty, więc sądzę, że będzie nas to trzymało do przyszłego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Gadowski (IRA): niekoniecznie jestem w stanie zaśpiewać wszystko

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 18:30
Obecnie koncerty zostały odwołane i bardzo powszechne stało się granie zespołowe w internecie. Robi tak Artur Gadowski, który jest zapraszany do wspólnych występów nie tylko z kolegami z zespołu IRA, ale też z innymi muzykami. Czasem jednak odmawia. W piątek (15.05) miał premierę utwór "W górę patrz", któremu towarzyszył wideoklip. Do zobaczenia u nas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jutro" Andrzeja Piasecznego. "Staram się znaleźć piękne wątki"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 17:32
- W tym utworze staram się znaleźć piękne wątki. Możemy je spróbować zachować na przyszłość, która wróci w wersji znanej sprzed chwili - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym swoim singlu Andrzej Piaseczny. Jakie jest zatem "Jutro"?
rozwiń zwiń