Maciej Łyszkiewicz o wznowieniu "No Movie Soundtrack": to sentymentalna podróż w czasie

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 14:50
Niespełna trzy dekady po premierze albumu "No Movie Soundtrack" powraca on w zremasterowanej formie, uzupełniony o nagrania dodatkowe i DVD z programami telewizyjnymi i teledyskami. W "Muzycznej Jedynce" lider zespołu No Limits Maciej Łyszkiewicz zdradził kulisy wznowienia płyty.
Audio
  • Maciej Łyszkiewicz o wznowieniu "No Movie Soundtrack": to sentymentalna podróż w czasie (Muzyczna Jedynka)
No Limits
No LimitsFoto: mat. promocyjne

Album zespołu No Limits, który - zgodnie z nazwą - bez najmniejszych ograniczeń łączył wiele inspiracji i stylistyk w jedną, spójną całość. No Limits był w latach 90. prawdziwym ewenementem polskiej sceny muzycznej: kolorowy, radosny, wielowymiarowy i liczący w porywach do jedenastu osób kolektyw prezentował światowy poziom. 

- Z inicjatywy torunianina Jacka Chmielewskiego i działania firmy GAD Records z Michałem Wilczyńskim na czele spowodowały, że płyta pojawiła się po latach na polskim rynku. To jest dla nas, całego zespołu, wielka sentymentalna podróż w czasie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Maciej Łyszkiewicz. 

źródło: GAD Records/Youtube

Gość audycji podkreślił, że nigdy nie byli zespołem będącym w tzw. mainstreamie, jednak teledyski formacji były w tamtych czasach kojarzone przez większą grupę ludzi. - My śpiewaliśmy w języku angielskim i może to było na początku lat 90. pewnym problemem - powiedział Maciej Łyszkiewicz. - My jesteśmy zespołem lat 80-90. Nasze pierwsze działania to były koncerty w ten nowej polskiej rzeczywistości. Byliśmy odbiciem pragnień, marzeń dużej części Polaków, którzy chcieli normalnie żyć i czuć tą wolność - ocenił muzyk. 

***

No Limits to formacja muzyczna założona przez Macieja Łyszkiewicza w roku 1989. Zespół ma na swoim koncie sześć albumów. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy 

Gość: Maciej Łyszkiewicz (kompozytor, wokalista, pianista, producent) 

Data emisji: 27.05.2020 r. 

Godzina emisji: 13.20

mat. prasowe/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Tubis o "So Us": ta płyta jest narzędziem do tego, aby przyjść i posłuchać nas na żywo

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 18:05
Pianista jazzowy, Maciej Tubis na antenie Programu I Polskiego Radia zaprezentował nowy album zespołu Trio Tubis. "So Us" to trzecia studyjna płyta formacji stworzona w ciągu trzech lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Rusowicz: moje piosenki mają proroczy kontekst

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 14:55
Sytuacja, w której się znajdujemy jest nieprawdopodobna i do niedawna nikt się nie spodziewał, że będzie możliwa. (...) Piosenki z płyty "Przebudzenie" czyli Świecie stój" czy utwór "Do lasu'" mają nawet taki proroczy kontekst - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Ania Rusowicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Cugowski o nowym albumie: nagrałem utwory, które lubię

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 16:05
Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego dwupłytowego albumu Krzysztofa Cugowskiego "50/70. Moje najważniejsze", który podsumowuje artystyczny dorobek wokalisty. - Nagrałem to co lubię, taki jest mój wybór, to są moje emocje i przy tym pozostanę - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Krzysztof Cugowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leski w "Muzycznej Jedynce": świat się zamyka, a my otworzyliśmy się na siebie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 16:20
- To co się wydarzyło bardzo mocno przewartościowuje nasze priorytety, będziemy musieli zmienić podejście do wielu spraw. (...) Będąc z dziećmi w domu zdałem sobie sprawę, że to jest centrum wszechświata, świat się zamyka a my otworzyliśmy się na siebie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Leszoski (Leski). 
rozwiń zwiń