Krzysztof Cugowski: chcę zrobić coś fajnego dla siebie i dla ludzi

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 15:40
- Staram się nagrywać i robić to, co lubię i co sprawia mi przyjemność - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Cugowski. Popularny wokalista w tę sobotę będzie obchodził okrągłe 70. urodziny. Jakie plany muzyczne ma na przyszłość?
Audio
  • Rozmowa z Krzysztofem Cugowskim (Muzyczna Jedynka)
Krzysztof Cugowski
Krzysztof Cugowski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Krzysztof Cugowski spędził na scenie już pół wieku. Jego muzyczne 50-lecie zbiega się również z 70. urodzinami, które przypadają na 30 maja 2020 roku. Kiedyś w solowych projektach było mu bliżej do bluesa, natomiast twórczość Budki Suflera była bardziej monumentalno-progresywna.

Źródło: Mystic Production TV / Youtube

Trochę jazz, trochę funky

Czego zatem możemy spodziewać się teraz po Krzysztofie Cugowskim i Zespole Mistrzów?

- Będzie to trochę niespodzianka. Już mniej więcej mamy przygotowany zestaw. Mieliśmy rozpocząć nagrywanie jesienią, ale rzeczywistość zweryfikowała wszystkie sprawy. Może na jesieni nagramy jedną piosenkę. Będzie to taki skręt może trochę w kierunku jazzu, a może trochę funky. Coś w tych rejonach - zdradza Krzysztof Cugowski.

Wokalista przyznaje, że idąc w tym kierunku muzycznym, nie liczy na miejsce na listach przebojów. - Od bardzo wielu lat nie zajmuję się taką działalnością. Teraz staram się nagrywać i robić to, co lubię i co sprawia mi przyjemność. W moim wieku już nic nie muszę, tylko mogę zrobić coś fajnego dla siebie i dla ludzi, którzy tego typu rzeczy lubią. Nie mam pewności, że jest bardzo wieku odbiorców takiej muzyki, ale jakaś część osób będzie chciała tego posłuchać. Na pewno postaramy się - dodaje Krzysztof Cugowski.

Konflikt z Romualdem Lipko

Na początku roku - w wieku 69 lat - zmarł jeden z liderów Budki Suflera Romuald Lipko. Wewnątrz zespołu od lat panował konflikt pomiędzy nim a Krzysztofem Cugowskim. Czy obu artystom udało się wyjaśnić stare nieporozumienia?

- Widzieliśmy się trzy dni przed śmiercią. Summa summarum z jego inicjatywy i była to bardzo zawiła droga, bo nie przez jego najbliższą rodzinę i kolegów, ale to nieważne, jaka była ta droga… Myślę, że rozstaliśmy się w pokoju - komentuje Krzysztof Cugowski.

"Tu jest muzyka" w sobotę

W trakcie wywiadu Zbigniew Zegler zaprosił słuchaczy radiowej Jedynki przed odbiorniki w najbliższą sobotę po godz. 23.00. W audycji "Tu jest muzyka", przez całą godzinę, można będzie usłyszeć utwory Krzysztofa Cugowskiego.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Krzysztof Cugowski (wokalista)

Data emisji: 29.05.2020 

Godzina emisji: 13.17

DS

Czytaj także

"To mieszanka, którą chciałam połączyć tematycznie". Sanah o nowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 16:00
- Widzę, że moja głowa idzie w różnych kierunkach, jeśli chodzi o tematykę. Jestem ciekawa, gdzie mnie to zaprowadzi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sanah. Młoda wokalistka, będąca muzyczną nadzieją 2020 roku, opowiedziała nam o najnowszym albumie "Królowa dram".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jutro" Andrzeja Piasecznego. "Staram się znaleźć piękne wątki"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 17:32
- W tym utworze staram się znaleźć piękne wątki. Możemy je spróbować zachować na przyszłość, która wróci w wersji znanej sprzed chwili - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym swoim singlu Andrzej Piaseczny. Jakie jest zatem "Jutro"?
rozwiń zwiń