Koncert Olek Klepacz & Dźwiękoszczelni. "Na nowo odkrywam emocje"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 16:00
- To jest po prostu muzykowanie z czystej przyjemności pobudzenia w sobie pierwotnych emocji. Dotykam tego, co towarzyszyło mi, gdy miałem 16-17 lat i zaczynałem grać na bębnach i gitarze - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Olek Klepacz. Lider Formacji Nieżywych Schabuff zagra koncert online wspólnie z Dźwiękoszczelnymi.
Audio
Olek Klepacz
Olek KlepaczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W tę sobotę (6.06) Kujawskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert: Olek Klepacz & Dźwiękoszczelni. Wyjątkowy, poneważ artyści wystąpią online, a ich koncert można będzie obejrzeć w internecie.

"W miły sposób spędzamy czas"

Olek Klepacz przyznaje, że jego projekt z Dźwiękoszczelnymi sprawia mu przede wszystkim przyjemność i w ten sposón powraca pod względem emocji do czasów młodzieńczych.

- Kiedy doświadczam grania z Michałem (Roratem - red.) i Michałem (Walczakiem - red.), dotykam tego, co towarzyszyło mi jak byłem dziecięciem. To są takie emocje pierwotne, które w wieku 54 lat odkrywam na nowo. Plan działania Dźwiękoszczelnych jest czysty i nie mamy tutaj żadnych planów show biznesowych. Po prostu spotykamy się i w miły sposób spędzamy czas - komentuje Olek Klepacz.

Gość Jedynki porównuje projekt muzyczny do przygotowania strawy dla miłośników muzyki. - Przygotowujemy takie posiłki, które mam nadzieję, że będą smaczne, zjadliwe i jutrzejszy koncert będzie taką kolacją z nami. Przysiądziemy sobie przy lampce czerwonego wina i będziemy sobie muzykować - dodaje Olek Klepacz.

Fani będą mogli usłyszeć m.in. stare piosenki Formacji Nieżywych Schabuff w zupełnie nowych wydaniach, jak i z solowej płyty Olka Klepacza.

Koronawirusowa przerwa Formacji Nieżywych Schabuff

Czy zawiązanie składu z Michałem Walczakiem i Michałem Roratem oznacza koniec Formacji Nieżywych Schabuff?

- Absolutnie nie. Formacja jest takim niezniszczalnym bytem. Jesteśmy w tej chwili zawieszeni w pewnej hibernacji jak wszystkie kapele i polskie bandy. Nie gramy dużych koncertów i w związku z tym nie gramy żadnej trasy. Myślę, że do końca roku nie zagramy żadnego koncertu. Nas jest w sumie 11 osób i nie możemy gromadzić się w tak dużym składzie - rozwiewa wątpliwości Olek Klepacz.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Olek Klepacz (Formacja Nieżywych Schabuff)

Data emisji: 5.06.2020 

Godzina emisji: 14.21

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olek Klepacz: ta piosenka jest niczym hymn

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 14:54
- Dla mnie to taki hymn, który chciałbym, żeby utkwił słuchaczom w głowach. Nie dzielmy się, nie szukajmy różnic, ale łapmy wspólne punkty, wspólne mianowniki - mówi Olek Klepacz o piosence "Ludzie są fajni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olek Klepacz: jednoznaczność to dla mnie zaprzeczenie sztuki

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 16:37
- W Formacji Nieżywych Schabuff staramy się, żeby każda piosenka miała drugie dno. Ten oksymoron jest gdzieś tam zawarty. To cudowne, gdy nasi słuchacze kręcą własne filmy do scenariuszy, które my piszemy - mówi lider zespołu Olek Klepacz.
rozwiń zwiń