Artyści łączą siły. Adam Wolski: razem robimy dobro

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 15:30
- Wszyscy artyści rzuciliśmy się do wspólnej pieśni, której celem było przede wszystkim pokazanie, że jesteśmy jedną wielką rodziną i potrafimy coś stworzyć razem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Adam Wolski z Golden Life. Utwór "Razem" zaśpiewali m.in. Roksana Węgiel, Patrycja Markowska, Urszula i Andrzej Krzywy.
Audio
Adam Wolski i Golden Life podczas koncertu Nie pytaj o Polskę - 30 lat wolności w ramach 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu - 2019 r.
Adam Wolski i Golden Life podczas koncertu "Nie pytaj o Polskę - "30 lat wolności" w ramach 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu - 2019 r. Foto: PAP/Krzysztof Świderski

Projekt "Razem Robimy Dobro" to cykl wydarzeń artystycznych, m.in. koncertów i spotkań online z muzykami. Projekt oficjalnie został zainaugurowany 29 maja, kiedy premierę miał utwór "Razem" nagrany przez artystów różnych pokoleń. W powstaniu wspólnej piosenki wzięli udział: Roksana Węgiel, Zuza Jabłońska, Natalia Zastępa, Żelka, Patrycja Markowska, Małgorzata Ostrowska, Urszula, Adam Wolski, Artur Gadowski, Grzegorz Kupczyk, Felicjan Andrzejczak, Andrzej Krzywy i Staszek Karpiel-Bułecka.

Razem Robimy Dobro/Roxie Węgiel, Urszula, Markowska, Ostrowska, Jabłońska, Zastępa, Andrzejczak, Gadowski i inni, "Razem"

Łączyć się, a nie dzielić

- Bardzo zależało nam, żeby nie było to zero-jedynkowe oraz tylko i wyłącznie na pandemię. Generalnie chodzi o płaszczyznę wielu wydarzeń, nawet tych politycznych. Nie musimy się dzielić, tylko łączyć, ponieważ interesuje nas wspólne dobro - opowiada Adam Wolski.

Artysta dodaje, że muzycy chcieli pokazać tą piosenką, że potrafią nieść dobre wibracje i pozytywne tchnienie na przyszłość.

To jest większa akcja

- Od razu na wstępie postanowiliśmy, że to będzie większa akcja, a nie tylko piosenka. Będą również koncerty. Nawet już jeden taki odbył się, Małgosia Ostrowska z Grzesiem Kupczykiem wystąpili w Poznaniu i zaśpiewali tę piosenkę. Przypuszczam, że będzie wiele takich akcji, na przykład ja wystąpię w Warszawie pewnie z Arturem Gadowskim, Patrycją Markowską albo Urszulą. To jest bez kozery uderzenie tych pokoleń: starszego i młodszego. Muzyka łączy pokolenia - tłumaczy Adam Wolski.

Warto dodać, że dochód ze sprzedaży utworu "Razem" zostanie przeznaczony na zakup sprzętu terapeutycznego do ośrodków rehabilitacyjnych.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Adam Wolski (Golden Life)

Data emisji: 9.06.2020

Godzina emisji: 13.17

DS

Czytaj także

Matt Dusk: Zbigniew Wodecki był niesamowitym muzykiem

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 16:03
- Bardzo żałuję, że nigdy nie zaśpiewałem na scenie wspólnie ze Zbigniewem Wodeckim - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Matt Dusk. Kanadyjski wokalista nagrał utwór "My Way / Szczęście jest we mnie", w którym możemy go usłyszeć w duecie ze… Zbigniewem Wodeckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miłość złe humory ma". Nowa piosenka Katarzyny Żak

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 22:23
- Mimo że nie mogliśmy być razem, nagraliśmy bardzo wzruszający materiał - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszej piosence Katarzyna Żak. W jaki sposób powstawał bonus do płyty "Miłosna Osiecka"?
rozwiń zwiń