Jacek Cygan: cały czas jestem w duchu solidarności opolskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 14:36
Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu organizowany jest od 1963 roku i  stanowi podsumowanie sezonu artystycznego polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek. O swoich wspomnieniach związanych z opolskimi festiwalami opowiedział Jacek Cygan. 
Jacek Cygan w studiu Jedynki
Jacek Cygan w studiu JedynkiFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Posłuchaj
09:35 [ PR1]PR1 (mp3) 16 czerwiec 2020 13_22_48.mp3 Jacek Cygan wspomina opolskie festiwale (Muzyczna Jedynka)

 

W "Muzycznej Jedynce" przypomniano piosenkę "Jaka róża taki cierń" w wykonaniu Edyty Geppert. Utwór został skomponowany przez Włodzimierza Korcza, a słowa do niego napisał Jacek Cygan. Artysta za ten tekst otrzymał nagrodę specjalną na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1984 roku. - Ja wtedy zaczynałem, pierwszy raz w życiu dostałem nagrodę za tekst za piosenkę - wspomina Jacek Cygan. 

źródło: hannab721/Youtube 

***

Jacek Cygan wiele zawdzięcza dawnym opolskim festiwalom, nie raz zostawał ich laureatem. Na antenie Programu 1 Polskiego Radia opowiadał o kulisach współpracy z Ryszardem Rynkowskim i powstaniu kultowego przeboju "Wypijmy za błędy". 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Jacek Cygan (autor tekstów piosenek)

Data emisji: 16.06.2020 r. 

Godzina emisji: 13.20 

ans 

Czytaj także

Muzeum Polskiej Piosenki organizuje w Opolu kolejny festiwal

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 17:18
Dyrektor muzeum Jarosław Wasik przyznaje, że inspiracją był "duży" festiwal. - Postanowiliśmy zrobić "mały" festiwal i on się będzie nazywał 1. KFPP w Opolu - mówi w Jedynce. I rozszyfrowuje skrót: 1. Krajowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan o odnawianiu ludzkich dusz

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 15:05
Od lat pisze inspirujące, wzruszające i dowcipne teksty, które znamy wszyscy, a teraz możemy odkryć jakie tajemnice kryją się za ich powstaniem. Gościem "Muzycznej Jedynki" był Jacek Cygan, który opowiedział o niedawno wydanej książce  pt. "Odnawiam dusze".
rozwiń zwiń