Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu we wrześniu

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 16:51
Planowana na czerwic doroczna impreza z powodu pandemii została odwołana. Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu potwierdził na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że Festiwal odbędzie się we wrześniu. Zastrzegł, że prawdopodobnie jeszcze trwają rozmowy TVP z miastem Opole i będzie potrzebny aneks do umowy, bo w tej już podpisanej był termin czerwcowy.
Jarosław Wasik
Jarosław WasikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jarosław Wasik przyznał, że cały czas czeka na ogłoszenie konkursów, bo wiele osób go o to pyta. Chodzi o "Premiery" i "Debiuty". - No chyba, że ten rok będzie taki wyjątkowy, że byłby bez tych koncertów, ale nie wierzę w to, bo to jednak są koncerty konkursowe, które są obecne na festiwalu od kilkudziesięciu lat - mówi dyrektor.

Posłuchaj
21:46 2020_06_16 14_21_59_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Jarosław Wasik o opolskich festiwalach (Muzyczna Jedynka)

O przełożeniu terminu imprezy Telewizja Polska i miasto Opole poinformowały w oficjalnym komunikacie.

. .

Jarosław Wasik zdradził, że pisze pracę doktorską na temat Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. - Chce pokazać jaki wpływ miała Festiwal na miasto Opole i przyczyniło się do powstania pierwszego w Polsce muzeum piosenki- powiedział gość radiowej Jedynki. Ujawnił, że dotarł do niezwykle interesujących materiałów.

Muzeum Polskiej Piosenki jeszcze nie jest czynne. Czeka na decyzję i zgodę inspektora sanitarnego, który musi zaakceptować środki bezpieczeństwa podjęte przez muzeum. Jarosław Wasik ma nadzieję, że otwarcie muzeum będzie możliwe w ostatni weekend czerwca.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Jarosław Wasik (dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu)

Data emisji: 16.06.2020 r. 

Godzina emisji: 14.21

ag


Zobacz więcej na temat: Opole Maria Szabłowska muzeum
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sentymentalna podróż do początków festiwalu w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 14:00
W Opolu trwa 55. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, a w "Czasie pogody" przybliżaliśmy historię festiwalu i łączyliśmy się z naszymi wysłanniczkami – Marią Szabłowską i Anną Will.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Gucewicz: dziennikarstwa informacyjnego już nie ma

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 12:04
Krystyna Gucewicz najbardziej znana jako dziennikarka, autorka programów radiowych i telewizyjnych, dziś niejako odcina się od swojej profesji. - Już chyba nawet się wstydzę, że byłam dziennikarką – mówiła w rozmowie z Marią Szabłowską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: cały czas jestem w duchu solidarności opolskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 14:36
Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu organizowany jest od 1963 roku i  stanowi podsumowanie sezonu artystycznego polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek. O swoich wspomnieniach związanych z opolskimi festiwalami opowiedział Jacek Cygan. 
rozwiń zwiń