Anita Lipnicka na koncercie z publicznością. "Będziemy delektować się muzyką"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 16:56
- Nasza rzeczywistość bardzo zmieniła się z powodu pandemii – mówi w Programie 1 Polskiego Radia Anita Lipnicka. Popularna piosenkarka postara się jednak powrócić do muzycznej normalności i wspólnie z Johnem Porterem zaśpiewa na koncercie, na którym pojawi się publiczność. Jak będzie wyglądał ich występ?
Anita Lipnicka
Anita LipnickaFoto: Wojciech Kusiński / PR

Pandemia koronawirusa mocno daje się we znaki muzykom, którzy od marca masowo rezygnują z kolejnych koncertów. Występy przed publicznością stają się więc rzadkością. Jednak w najbliższym czasie, bo już 4 lipca o godz. 20.30 w Studiu Filmowym Las w Warszawie odbędzie się jeden z takich koncertów i przed 100-osobową widownią wystąpią Anita Lipnicka oraz John Porter.

Posłuchaj
16:38 2020_06_22 14_23_31_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Jaki będzie koncert Anity Lipnickiej? Rozmowa z artystką (Muzyczna Jedynka)

- Pandemia pokrzyżowała mi plany zawodowe, tak samo Johnowi. Byłam w trakcie świętowania 25-lecia swojej pracy artystycznej i grania trasy "Intymnie". Niestety na razie nie pogram już tych koncertów. Z kolei John Porter świętuje w tym roku 40-lecie swojej pracy. Doszliśmy do wniosku, że jeżeli oboje świętujemy i nic nie możemy z tym zrobić, a przy okazji spędziliśmy wspólnie na scenie 10 lat, to może warto zrobić coś, żeby uświetnić czas naszych wspólnych kreacji i płyt - opowiada Anita Lipnicka.

Zapraszamy! Na żywo i online! Bilety: https://bit.ly/LipnickaPorter

Opublikowany przez Anitę Lipnicką Poniedziałek, 15 czerwca 2020

Jaka formuła koncertu?

Piosenkarka przyznaje, że oboje stwierdzili, iż ich koncert będzie ku temu świetną okazją. - Organizatorzy i my wymyśliliśmy formułę koncertu, aby była możliwość obejrzenia nas na żywo. W sprzedaży jest około 100 biletów stacjonarnych. Wydarzenie można będzie śledzić też całkowicie live, ponieważ będzie streaming na dedykowanej platformie przez Studio Las w jakości HD, więc dźwięk i obraz będą w najlepszej jakości - dodaje Anita Lipnicka.

Drodzy, serdecznie dziękuję za wszystkie życzenia! Strasznie mi miło. Z tym większą radością ogłaszam moją...

Opublikowany przez Anitę Lipnicką Sobota, 13 czerwca 2020

Intymne spotkanie

- W naszym przypadku będzie to bardzo intymne spotkanie. Oprócz mnie i Johna nie będzie żadnych muzyków i nawet sceny. Będziemy na dywanie na środku studia, a wokół na wygodnych poduchach i fotelach będą ludzie, którzy zachowując odpowiednią odległość, będą tego wieczoru delektować się z nami muzyką - mówi Anita Lipnicka.

Wokalistka przyznaje jednak, że chciałaby, aby kiedyś na koncerty wróciła normalność i publiczność mogła być blisko siebie bez maseczek.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska 

Gość: Anita Lipnicka (piosenkarka)

Data emisji: 22.06.2020

Godzina emisji: 14.23

DS

Czytaj także

"Moja wina" Kasi Lins. "Ta płyta kojarzy się z niepokojem"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 16:40
- Pisałam to, co czułam i płaszczyzna słowna tej płyty nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek kalkulacją - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kasia Lins. Wokalistka po dwóch latach powróciła z nowym krążkiem "Moja wina".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ana Andrzejewska: niedawno odnalazłam się muzycznie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 16:40
- W zeszłym roku zaczęłam odkrywać swój głos - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Ana Andrzejewska, która obecnie pracuje nad debiutancką płytą. Jaka jest jej muzyka i dlaczego bardziej melancholijna niż wesoła?
rozwiń zwiń