Koncert online "Lata z Radiem". Cugowski: całkiem nowe wydarzenie

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 15:37
- Będzie elektrycznie. Chcieliśmy w końcu poczuć trochę rockowego ducha – zapowiada dzisiejszy koncert online Piotr Cugowski. Punktualnie o godz. 20.00 wystartuje pierwszy koncert w ramach tegorocznego "Lata z Radiem". Gdzie można będzie go obejrzeć?
Piotr Cugowski
Piotr CugowskiFoto: Wojciech Kusiński / PR

Jedną z najmocniejszych stron najstarszej, nadawanej na żywo audycji w Polsce, czyli "Lata z Radiem" jest muzyka. Od lat radiowa Jedynka ruszała z koncertami w Polskę, ale w tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiczne - przenoszą się one do studiów koncertowych Polskiego Radia. Już dziś o godz. 20.00 można będzie posłuchać lub obejrzeć występ Piotra Cugowskiego, który zagra pierwszy koncert od blisko 4 miesięcy. Transmisja z tego wydarzenia zostanie przeprowadzona w formie streamingu na stronie jedynka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Programu 1 Polskiego Radia.

Czytaj także:

Posłuchaj
08:34 2020_06_23 13_20_46_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Piotr Cugowski czeka z niecierpliwością na koncert "Lata z Radiem" (Muzyczna Jedynka)

Koncert w formie zaocznej

- Na pewno będzie to dziwny koncert, ponieważ publiczność jest absolutną esencją każdego koncertu. Utwory koncertowe żyją właśnie razem z publicznością, ale damy sobie radę. Będzie zaocznie i wierzę w to, że będzie na tyle wielu słuchaczy, żeby było sens to robić - komentuje Piotr Cugowski.

🔸 Pierwszy koncert online w ramach Lata z Radiem 2020 - Piotr Cugowski! Zapraszamy już 23 czerwca o godzinie 20:00 na transmisję online na Jedynka - Program 1 Polskiego Radia!☀️

Opublikowany przez Lato z Radiem Sobota, 20 czerwca 2020

Da z siebie wszystko

Piosenkarz zdradza, że na dzisiejszym koncercie zaprezentuje utwory z wydanej w poprzednim roku płyty "40".

- Płyta wyszła 5 października i zdążyłem zagrać dosłownie kilka koncertów. Tak naprawdę one dopiero nabierały rozpędu, a ten rok miał być rozwinięciem skrzydeł na szerszą skalę. Mam wspaniały zespół i nowy materiał, więc czekam na ten moment - przyznaje Piotr Cugowski.

Artysta zapowiada, że dzisiejszy koncert zagra na 100 proc. Spodziewa się tylko, że będzie musiał go poprowadzić trochę inaczej w porównaniu do koncertów, na których pojawiała się publiczność. - Postaram się, żeby wyszło jak najlepiej - dodaje.

Transmisje przez całe lato

Koncerty najpopularniejszych polskich twórców w ramach "Lata z Radiem" będą transmitowane przez całe wakacje we wtorki o godz. 20.00 w formie streamingu wideo na stronach: jedynka.polskieradio.pl, latozradiem.pl, na portalu polskieradio.pl i w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia oraz na antenie radiowej Jedynki w piątki w paśmie "Tu jest muzyka", tuż po serwisie o godz. 20.00.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Marcin Kusy 

Gość: Piotr Cugowski (piosenkarz)

Data emisji: 23.06.2020

Godzina emisji: 13.20

DS

Partnerzy Lata z Radiem 2020 Partnerzy Lata z Radiem 2020
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert Cichy: muzyka gitarowa jest całym moim życiem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 16:39
- Na nowej płycie skupiłem się bardziej, żeby pokazać trochę kunsztu kompozytorskiego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia gitarzysta, wokalista, producent i zdobywca dwóch statuetek Fryderyka Robert Cichy. 26 czerwca ukaże się jego najnowszy album "Dirty Sun", a już teraz można posłuchać singla "Piach i wiatr".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Cugowski pierwszą gwiazdą muzycznego cyklu koncertów "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 21:00
Koncertem online Piotr Cugowski zainaugurował cykl muzycznych spotkań w ramach "Lata z Radiem" 2020! Cotygodniowe koncerty transmitowane będą online we wtorki z jednego ze studiów koncertowych Polskiego Radia, a w piątki będzie je można usłyszeć na antenie Jedynki. 
rozwiń zwiń