"Opowiada o nowych życiowych etapach". Natalia Grosiak o singlu "Najlepsza"

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 16:50
Utwór "Najlepsza" to najnowszy singiel grupy Mikromusic zapowiadający kolejny album grupy, którego premiera planowana jest na jesień tego roku. - Piosenka opowiada o otwieraniu jakiegoś nowego etapu w życiu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia wokalistka Natalia Grosiak. 
Natalia Grosiak
Natalia Grosiak Foto: W. Kusiński/ PR

Posłuchaj
12:07 2020_06-29 14_33_29_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Natalia Grosiak o singlu "Najlepsza". (Muzyczna Jedynka)

 

Robiąc coś dobrego dla świata 

Teledysk do „Najlepszej” powstał w lasach niedaleko Krotoszyna, a scena finałowa na Wyspie Opatowickiej we Wrocławiu. Natalia Grosiak w rozmowie z Anną Will podkreśla, że sam teledysk nie nawiązuje do piosenki, jedynie ją dopełnia. - Można było zrobić teledysk do tej piosenki o jakiejkolwiek tematyce - wyjaśnia wokalistka. - Tutaj zajęliśmy się śmieciowym potworem, który mieszka w lesie i śmieciową wojowniczką, ale treść tej piosenki może odnosić się do nowego etapu w życiu, jeżeli chodzi o związek lub o jakieś bardzo ważnej dla nas decyzji, np. chce robić coś dobrego dla świata labo spełniać swoje marzenia i żyć swoim życiem - dodaje. 


Mikromusic/Teledysk do piosenki "Najlepsza"


Muzyka ludowa 

Muzyka, którą tworzy formacja ma w sobie wiele stylistycznych elementów, .m.in. nawiązanie do muzyki ludowej. Przykładem może być utwór pt. "Takiego chłopaka". - Ta piosenka jest nawiązaniem do modlitwy. (...) Świadomie bądź nie nawiązuje do muzyki moich korzeni. Chociaż nie wychowywałam się w środowisku muzyki korzennej, ale serducho mnie bardzo mocno ciągnie i jest dużo takich śpiewów w twórczości Mikromusic - dopowiada gość audycji. 

Koncerty 

Zespół po trzech miesiącach rozłąki ponownie spotyka się z publicznością. Jak mówi wokalistka kilka koncertów odbyło się już w czerwcu. - Zagraliśmy dla publiczności do 150 osób, bo jest taki zakres, w którym ludzie mogą przychodzić. Koncerty są bardzo udane, my jesteśmy stęsknieni i publiczność również. Jest ta iskierka nadziei, że za chwilę wszystko wróci do normy - mówi Natalia Grosiak. - W lipcu zagramy m.in. we Wrocławiu i Warszawie - zapowiada. 

<<<[CZYTAJ RÓWNIEŻ]: Mikromusic w finałowym koncercie Portu Kultury! 


***

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej czyli Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku, a teledyski do ich utworów wielokrotnie otrzymały wyróżnienia na takich festiwalach jak Yach Film Festival, Camerimage, Berlin Music Video Awards. Oglądalność teledysków Mikromusic na YouTube sięga kilkudziesięciu milionów. Ostatnia płyta "Tak mi się nie chce" oraz wyprzedane sale koncertowe plasują zespół w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2019 r.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Gość: Natalia Grosiak (wokalistka, zespół Mikromusic) 

Data emisji: 29.06.2020 r. 

Godzina emisji: 14.31

mat. prasowy/ans 

Czytaj także

Natalia Grosiak z Mikromusic: każda płyta jest nowym rozdziałem

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 16:44
- Ten materiał został zarejestrowany półtora roku temu w szczytowej formie Mikromusic. Graliśmy wtedy bardzo dużo koncertów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Grosiak. Od niedawna w sieci można posłuchać koncertowego albumu "Mikromusic W Starym Maneżu".
rozwiń zwiń