Nowy singiel Natalii Nykiel. "Z premedytacją zrobiłam go najprościej jak się dało"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 15:00
- Ludzie potrzebują trochę odskoczni i czegoś lekkiego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Nykiel o najnowszym utworze "Atlantyk", który powstał w stylu... country. Dlaczego piosenkarka zdecydowała się na tak niespodziewany eksperyment muzyczny?
Natalia Nykiel Atlantyk
Natalia Nykiel "Atlantyk"Foto: mat. promocyjne

- Razem z moim producentem stwierdziliśmy, że chcielibyśmy poszukać czegoś nowego i odbić się od jakiegoś nowego miejsca, żeby rozwijać się, dać fanom coś kompletnie innego i ich zaskoczyć - przyznaje Natalia Nykiel.

Artystka dodaje, że obecne czasy spowodowane koronawirusem są smutne i dobijające, dlatego ludzie potrzebują odskoczni od pandemii. - Piosenka "Atlantyk" jest wspaniałą pocztówką z wakacji, którą przygotowałam świeżo po moim powrocie z Portugalii. Spędziłam tam ostatnie pół roku. Mam nadzieję, że Polacy spędzą bardzo miło wakacje przy tych dźwiękach - słyszymy.

Posłuchaj
09:37 2020_07_02 13_17_39_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Natalia Nykiel z utworem country (Muzyczna Jedynka)

Dobra polska muzyka rozrywkowa

"Atlantyk" nawiązuje do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i zawiera w sobie mądry tekst, prostotę środków oraz zostającą na długo w głowie melodię. Natalia Nykiel zdradza, że czasami chętnie słucha starszych tego typu utworów, m.in. Maryli Rodowicz. 

- Spuścizna naszej polskiej piosenki jest wspaniała (…). Osobiście brakuje mi w naszej muzyce radiowej, która jest ogólnodostępna dla bardzo szerokiego grona odbiorców, piosenek takich prostych, ale dobrych, przyjemnych, z mądrym tekstem i nietraktujących cały czas o tym samym albo szytych na miarę, żeby zagrały radia czy zgadzało się w portfelu. Tę piosenkę zrobiłam z premedytacją najprościej jak się dało, ale włożyłam w nią całe serce. Mam nadzieję, że ludzie to docenią - twierdzi Natalia Nykiel.

Tak, mam puzzle z samą sobą! 😂 Lyric Video czeka już na Was na Vevo i YT! No i... wróciłam do Mrągowa. ;)

Opublikowany przez Natalia Nykiel Środa, 1 lipca 2020

Niedługo kolejne niespodzianki

Artystka zapowiada, że już niedługo można spodziewać się jej kolejnych utworów. A co z płytą? - Mam nadzieję, że płyta pojawi się jeszcze w tym roku, ale jest jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić. Dziś skupiamy się tylko na utworze "Atlantyk" - odpowiada Natalia Nykiel.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska 

Gość: Natalia Nykiel (piosenkarka)

Data emisji: 2.07.2020

Godzina emisji: 13.17

DS

Czytaj także

Aleksandra Krat o muzyce: wejść w nią całym sercem

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 16:39
- Ona jest po prostu gdzieś w tam w środku - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o swojej muzyce Aleksandra Krat. W niedzielę premierę miał jej nowy utwór "Samplejs".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzruszający teledysk Ani Karwan. "Niech to nie będzie tematem tabu"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 16:50
- Życie potrafi nas tak mocno zaskoczyć, że nie powinniśmy nigdy mówić "nigdy" - uważa Ania Karwan, która tłumaczy w Programie 1 Polskiego Radia, dlaczego zdecydowała się na wydanie teledysku "Dzięki Tobie". Co według artystki w naszym życiu nie powinno być tematem tabu?
rozwiń zwiń