Wilkowski o MIT TON: nie mogło zabraknąć Poniedzielskiego, o którego zabijają się wykonawcy

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 17:20
- Idea tego projektu zrodziła się z potrzeby promocji dobrej polskiej piosenki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Wilkowski z Ośrodka Działań Artystycznych "Dorożkarnia". Trwa właśnie 13. Edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Z jakiego powodu uczestnicy śpiewają piosenki Andrzeja Poniedzielskiego?
Krzysztof Wilkowski
Krzysztof WilkowskiFoto: "Dorożkarnia", Ośrodek Pracy Artystycznej dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie

- Projekt jest z nami już od 2005 roku. Wówczas miała to być odpowiedź na wszechobecną muzykę zagraniczną, z kolei dzisiaj trochę zmienił się krajobraz tej sytuacji. W mediach mamy dużo polskiej piosenki (…). Promujemy twórców i wykonawców dobrej polskiej piosenki. Koncentrujemy się na tym, żeby każdego roku proponować młodym śpiewającym wokalistom repertuar określonego twórcy albo wykonawcy - opowiada Krzysztof Wilkowski.

Posłuchaj
10:05 2020_07_01 13_36_59_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Trwa. 13. MIT TON festiwal (Jedynka/ Muzyczna Jedynka)

Wybór padł na Poniedzielskiego

W tym roku wybór padł na piosenki Andrzeja Poniedzielskiego. Jest on nie tylko autorem tekstów, ale również poetą, pisarzem, satyrykiem, gitarzystą, reżyserem i aktorem.

- Nie mogło zabraknąć w naszej plejadzie Andrzeja Poniedzielskiego. Skoro mieliśmy Czesława Niemena, Kasię Gaertner, Jarosława Kukulskiego i Seweryna Krajewskiego, naprawdę nie mogło zabraknąć także Poniedzielskiego, o którego zabijają się wykonawcy, żeby dla nich pisał - przyznaje Krzysztof Wilkowski.

Kilka tygodni temu na Facebooku wystartował pierwszy etap MIT TON. - Jesteśmy na początkowym etapie. Festiwal jest rozległy w czasie, co zafundowała nam pandemia. Jeśli jednak dopatrzyć się pozytywów pandemii, to tu akurat stało się dobrze, ponieważ mamy więcej czasu na promocję tego wspaniałego repertuaru Andrzeja Poniedzielskiego - dodaje Krzysztof Wilkowski.

Z przyjemnością ogłaszamy, że patronem kolejnego MIT TON festiwalu jest ANDRZEJ PONIEDZIELSKI Zachęcamy o śpiewania piosenek z wyjątkowymi tekstami Pana Andrzeja 🎼🎶🎤

Opublikowany przez MIT TON Muzyka i Tekst Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Wtorek, 26 maja 2020

Kto może wziąć udział?

Uczestnicy festiwalu muszą wykonać przynajmniej jeden utwór z repertuaru Andrzej Poniedzielskiego. W konkursie obowiązują trzy kategorie wiekowe: dzieci 7-12 lat, młodzież 13-18 lat i młodzież 19-25 lat.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Krzysztof Wilkowski (Ośrodek Działań Artystycznych Dorożkarnia)

Data emisji: 1.07.2020 

Godzina emisji: 13.36

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisława Celińska: piosenkami rozmawiam z ludźmi

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 16:24
Piszę o tym, że liczy się moment i trzeba zatrzymać się nad drobnymi rzeczami - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Stanisława Celińska. W dniu premiery jej albumu "Jesienna…" artystka podkreśla, że ten album to, przede wszystkim, lekarstwo na smutek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artyści łączą siły. Adam Wolski: razem robimy dobro

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 15:30
- Wszyscy artyści rzuciliśmy się do wspólnej pieśni, której celem było przede wszystkim pokazanie, że jesteśmy jedną wielką rodziną i potrafimy coś stworzyć razem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Adam Wolski z Golden Life. Utwór "Razem" zaśpiewali m.in. Roksana Węgiel, Patrycja Markowska, Urszula i Andrzej Krzywy.
rozwiń zwiń