Festiwal country coraz bliżej. "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 17:40
Już pod koniec lipca w amfiteatrze nad jeziorem Czos odbędzie się największy Festiwal Muzyki Country i Folk w Polsce. - Nie ograniczamy się, jak na początku myśleliśmy, do kilku kapel, tylko rozrastamy się - zapewnia Jerzy Głuszyk, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwali Piknik Country & Folk w Mrągowie. Kto wystąpi przed mrągowską publicznością?
Jerzy Głuszyk w Jedynce
Jerzy Głuszyk w JedynceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

39. edycja festiwalu odbędzie się 24, 25 i 26 lipca. Podobnie jak w ubiegłych latach festiwal został objęty patronatem Programu 1 Polskiego Radia Organizatorzy zapowiadają, że fani współczesnego country mogą spodziewać się atrakcyjnego programu muzycznego.

Posłuchaj
09:10 2020_07_07 13_37_21_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Jerzy Głuszyk zaprasza na Międzynarodowy Festiwali Piknik Country & Folk w Mrągowie (Muzyczna Jedynka)

Bogata lista wykonawców

- Pierwszy dzień będzie pełny brzmień inspirowanych folkiem. Wystąpią: Agata Karczewska, będąca właśnie nadzieją polskiego rynku muzyki country, Kwiat Jabłoni, Grupa Furmana z Andrzejem Trojakiem i Czarek Makiewicz z gronem młodych wykonawczyń - mówi Jerzy Głuszyk.

Z kolei drugiego dnia festiwalu można będzie usłyszeć m.in. Lonstar Band, Colorado Band i Mariusza Kalagę z zespołem. Wszystkim koncertom towarzyszyć będzie też zespół taneczny Caramelka z czeskiej Pragi.

Miasto Mrągowo/Piknik Country 2018

Dodatkowo trzeci dzień

- Mam też nową informację. Festiwal będzie przedłużony jeszcze o jeden dzień. W niedzielę odbędzie się koncert specjalny, który będzie poświęcony problematyce transplantologii. Wystąpią zespoły wspierające tę ideę, a mianowicie Ira i Alabama Band. Zatem raczej rozrastamy się w miarę upływu czasu, zamiast ograniczać się tylko do kilku kapel, jak sądziliśmy na początku, że może być - opowiada Jerzy Głuszyk.

Będzie bezpiecznie

Amfiteatr w Mrągowie może pomieścić ponad 5000 osób. Zgodnie z reżimem sanitarnym, na tegorocznym festiwalu dla publiczności zostanie udostępnionych blisko 50 proc. miejsc. Poza tym będą obowiązywały wymogi związane z dezynfekcją rąk oraz zasłanianiem ust i nosa.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Jerzy Głuszyk (dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwali Piknik Country & Folk w Mrągowie)

Data emisji: 7.07.2020 

Godzina emisji: 13.37

DS

Czytaj także

Piotr Bakal: ten album będzie skłaniał do podsumowań i refleksji

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 15:35
Poeta i pieśniarz Piotr Bakal właśnie pracuje nad wydaniem nowej płyty. Znajdą się na niej piosenki, które będą skłaniały do refleksji, pogodzenia się z przeszłością i podjęcia przemyśleń o współczesnym świecie. Już teraz można posłuchać singla "Było, co było".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Głuszyk o Festiwalu w Mrągowie: w tym roku mamy do czynienia z edycją specjalną

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 14:56
Największy Festiwal Muzyki Country i Folk w Polsce odbędzie się w dniach 24-25 lipca w Amfiteatrze nad jeziorem Czos. - Jesteśmy jednym z nielicznych festiwali w Polsce, które się w tym roku odbędą - mówi Jerzy Głuszyk, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country & Folk w Mrągowie.
rozwiń zwiń