Koncert online Lata z Radiem 2020. Muzyczne spotkanie z sanah już dziś!

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 06:07
Komponuje, gra, pisze teksty i śpiewa. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Jej debiutancki album, wydany w maju br., właśnie otrzymał status Złotej Płyty. Już dziś, po godz. 20.00 wyjątkowy koncert Lata z Radiem 2020 online, na którym wystąpi sanah ze swoim repertuarem. 
sanah
sanahFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

plakat wydarzenia

Posłuchaj
08:04 2020_07_07 14_36_46_PR1_Muzyczna-Jedynka.mp3 Muzyczne spotkanie z sanah już dziś! (Muzyczna Jedynka)

 

Swoje pierwsze autorskie piosenki wydała w 2019 roku. Za minialbum pt. "Ja na imię niewidzialna mam" otrzymała nominację do Fryderyka w kategorii "Album alternatywny roku". Na początku maja br. ukazała się jej debiutancka płyta pt. "Królowa dram", która - według oficjalnej listy sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video OLiS - jest w tej chwili najlepiej sprzedającym się krążkiem w kraju. Album był również nominowany do Fryderyka ("Debiut roku").

Pseudonim artystyczny Zuzanny Jurczak - sanah - powstał od angielskiej wersji imienia "Susannah". - Wybierając pseudonim, zdecydowałam się na jedno "n" w nazwie - mówi sanah na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 

Droga do kariery 

Sanah jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.  Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła, gdy miała siedem lat. Uczyła się także gry na pianinie. Artystka zapowiada, że w przyszłości chciałaby wykorzystać skrzypce jako dodatek do koncertów. - Jeżeli wszystko dobrze się potoczy z projektem i moimi kompozycjami, to skrzypce będą fajnym dodatkiem w koncertach - dodaje. 

Koncert "Lata z Radiem"

Podczas wtorkowego koncertu online wokalistka zaprezentuje jeden ze swoich największych przebojów pt. "Szampan". - Ten utwór bardzo różni się od pozostałych piosenek. Na początku był bardzo często emitowany w stacjach radiowych, co mnie zaskoczyło, ponieważ nie lubiłam tej piosenki - zdradza sanah. -Jak pisałam tekst do "Szampana", to miałam poczucie, że coś z tego będzie, ale nie spodziewałam się takiego zainteresowania. To było wielki szok - dodaje. 


źródło: Sanah/Youtube


Koncert będzie można oglądać na stronie radiowej Jedynki i na profilach Programu 1 Polskiego Radia na Facebooku i na Twitterze.

Transmisje przez całe lato

Koncerty najpopularniejszych polskich twórców w ramach "Lata z Radiem" będą transmitowane przez całe wakacje we wtorki o godz. 20.00 w formie streamingu wideo na stronach: jedynka.polskieradio.pl, latozradiem.pl, na portalu polskieradio.pl i w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia oraz na antenie radiowej Jedynki w piątki w paśmie "Tu jest muzyka", tuż po serwisie o godz. 20.00.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Paweł Sztompke 

Gość: sanah (wokalistka, kompozytorka, autorka piosenek)

Data emisji: 07.07.2020

Godzina emisji: 14.20

ans 

Partnerzy Lata z Radiem 2020
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak